0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Elmacık Dolgu

İçindekiler

Elmacık kemikleri, yanaklar ve göz çukurları arasında bölgede konumlanan ve yüz hatları üzerinde belirleyici rol oynayan yüz kemikleridir. Günümüzde estetik kabul edilen güzellik algısı, elmacık kemiklerinin belirgin ve çıkık olması arzusunu doğurmaktadır. Bu nedenle kişiler, yuvarlak yüz hatlarını dengelemek ve kemik görünümünü ön plana çıkarmak için elmacık dolgusu uygulamalarına başvurmaktadır.

Yaşın ilerlemesi, yoğun sigara ve alkol tüketilmesi, stresli bir yaşama sahip olunması, sağlıklı yaşam alışkanlıklarının sergilenmesi, dengesiz beslenme ve genetik faktörler gibi unsurlara bağlı olarak yüzde sarkmalar meydana gelebilmektedir. Zaman içerisinde bağ dokusunun zayıflaması, kolajen miktarının azalması, cilt altı yağ dokusunun yerçekimi ile aşağı sarkması, elastin ve hyaluronik asit miktarlarının düşüş göstermesi gibi unsurlar kişilerin daha yaşlı ve yorgun görünmelerine neden olabilmektedir. Bu durumlar karşısında acısız ve ağrısız bir işlem olan elmacık dolgusu ile yeniden genç ve dinamik bir görünümün kazanılması mümkün olmaktadır.

Elmacık dolgusu uygulamaları ile yanak bölgesinde meydana gelen çökmüş görüntünün giderilmesi, dolgunluğun sağlanması ve kişilerin estetik açıdan daha hoş bir görünüme sahip olmaları hedeflenmektedir. Bunun için özel dolgu maddeleri, ince uçlu iğneler ile cilt altı dokusuna enjekte edilmektedir. Böylece kişiler, işlemin hemen sonrasında yenilenmiş bir görünüme sahip olabilmektedir.

Elmacık Dolgu Neden Yapılır?

Elmacık dolgusu işlemleri, kişilerin arzu ettikleri yüz hatlarına ve görünüme sahip olmaları amacıyla uygulanan estetik müdahalelerdir. Özellikle yaşın ilerlemesi nedeniyle cilt dokusunda meydana gelen hacim kayıplarını gidermek için oldukça etkili bir tedavi seçeneğidir. Elmacık dolgusu uygulamalarının yapılmasında en sık karşılaşılan nedenler ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kişilerin yüzlerinde oluşan yaşlı ve yorgun görünümden uzaklaşmak istemeleri,
 • İdeal yüz şekli olan oval görünümü sağlayarak kişilerin görünüşlerinden memnun olmalarının sağlanması,
 • Doğumsal ve genetik faktörler nedeniyle yüzde oluşan asimetriler ya da diğer şekil bozukluklarının giderilmesi,
 • Geçirilen travmalar ya da kazalar nedeniyle oluşan doku kayıplarının telafi edilmesi,
 • Kişilerin sahip olmak istedikleri popüler güzellik unsurlarına sahip olabilmeleri,
 • Derinleşen mimik çizgilerinin dengelenmesi ve dolayısı ile ifadenin yumuşatılması,
 • Cerrahi operasyonlara oranla çok daha uygun fiyatlı işlemler olması,
 • Estetik ameliyatların aksine komplikasyon görülme riskinin hayli düşük olmasıdır.

 

 

Elmacık dolgusu yaptırmak için kişilerin kendi rızaları ile başvuru yapmaları yeterli olmaktadır. Genel sağlık durumunun uygun olması halinde işlemin uygulanmaması için herhangi bir sebep bulunmamaktadır.

Elmacık Dolgu Nasıl Yapılır?

Elmacık dolgusu işlemleri, doğal ve insan vücudu ile uyumlu olan dolgu maddeleri ile gerçekleştirilmektedir. Günümüzde en sık tercih edilen dolgu maddeleri ise yağ asitleri, hyaluronik asit ya da kök hücrelerden elde edilmektedir. Özellikle alerjik bir bünyeye sahip olan kişiler için kendi kök hücrelerinden sağlanan dolgu maddelerinin uygulanması büyük bir avantaj yaratmaktadır. Elmacık dolgusu uygulamalarının aşamaları ise şu şekildedir:

 • Kişinin genel yüz hatları ve elmacık kemiği bölgesinin detaylı bir şekilde değerlendirilebilmesi için her açıdan fotoğraf çekimi yapılması,
 • Çekilen fotoğraflar üzerinden kişilerin istedikleri görünümün değerlendirilmesi,
 • Kişilerin talepleri belirlendikten sonrasında işlem sırasında uygulama yapılacak olan alanların tespit edilmesi,
 • İşlem sırasında kullanılacak olan dolgu maddesinin belirlenmesi,
 • Operasyon için gün ve saat belirleyerek randevu oluşturulması,
 • İşlem için anestezik etkili kremler ya da lokal uyuşma sağlayan iğneler ile bölgesel uyuşmanın gerçekleştirilmesi,
 • Operasyon bölgesi uyuştuktan sonrasında enfeksiyon oluşma riskini önlemek için antiseptik spreyler ile dezenfeksiyonun sağlanması,
 • İnce uçlu iğneler ile dolgu maddelerinin belirlenen alanlara enjekte edilmesi,
 • Uygulama sonrasında kişilerin dikkat etmeleri gereken kuralların açıklanması,
 • Gerek görülmesi halinde koruyucu etki sağlayacak olan antibiyotik kremlerin reçete edilmesidir.

Elmacık dolgusu işlemleri, yaklaşık olarak 15 ila 30 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak ön hazırlık süreçleri, bu zaman dilimine dahil edilmemektedir. Fotoğraf çekimleri ve operasyon adımlarının belirlenmesi işlemleri ise yaklaşık olarak 30 ila 40 dakika kadar sürebilmektedir.

Elmacık Dolgu Kimleri İçin Uygundur?

Elmacık kemiği dolgusu, oldukça risksiz ve kolay şekilde tamamlanan işlemlerdir. Bu nedenle yanak ve elmacık kemiği bölgesinde estetik sorunlar gören birçok kişi, elmacık dolgusu yaptırabilmektedir. Fakat tüm tıbbi müdahalelerde olduğu gibi, bu uygulamaların da herkese yapılması mümkün değildir. Elmacık dolgusu için uygun olan kişiler ve durumlar ise genel olarak şu şekilde belirtilebilmektedir:

 • Elmacık dolgusu yaptırmaya engel olacak otoimmün hastalıklar ya da kanama bozuklukları gibi sağlık sorunlarının görülmemesi,
 • Kişilerin gebelik ya da emzirme sürecinde olmamaları,
 • Yüz hatlarında çeşitli sebeplerden dolayı asimetrik sorunların görülmesi,
 • Elmacık kemiklerinin belirgin olmaması nedeniyle yüzün olduğundan daha yuvarlak bir görünüme sahip olması,
 • Kişilerin arzu ettikleri yüz görünüşüne sahip olmamaları,
 • Travmalar, kazalar, doğumsal ya da genetik faktörler nedeni ile cilt altı dokularında kayıpların görülmesi,
 • Mimik çizgilerinin derinleşmesi nedeniyle sert bir ifadeye sahip olunması,
 • Yaşın ilerlemesi nedeniyle cilt dokusunun sarkmaya ve solgun görünmeye başlamış olması,
 • Daha pürüzsüz, gergin ve parlak bir cilde sahip olmak istenmesidir.

Elmacık dolgusu işlemleri, genel sağlık şartları uygun olan herkese yapılabilmektedir. Dolgu maddeleri belirli bir sürenin sonunda metabolize edildiği ve kendiliğinden vücuttan atıldığı için, işlem sonucundan memnun kalınmaması halinde ilave bir müdahalenin yapılmasına gerek duyulmamaktadır.

Elmacık Dolgu Avantajları Nelerdir?

Elmacık dolgusu uygulamaları, teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayli avantajlı bir seçenek haline gelmiştir. Bu uygulamanın avantajları ise kısaca şu şekilde belirtilebilmektedir:

 • Cerrahi operasyonlarda görülmesi muhtemel olan riskler ve komplikasyonların yaşanmaması,
 • İşlem sırasının çok kısa olması nedeniyle günlük hayat içerisinde kolayca yaptırılabilmesi,
 • Kişilerin kendi kök hücrelerinden elde edilen dolgu maddelerini kullanarak alerjik reaksiyonların önlenebilmesi,
 • İşlemden hemen sonrasında gözle görülür bir etkinin oluşması,
 • Uygulamadan sonra iyileşme sürecinin bulunmaması ve kişilerin günlük yaşamlarına beklemeden dönebilmeleri,
 • Tek seans ile yüzde görülen asimetri ve estetik problemlerin giderilebilmesi,
 • İşlem sonucundan memnun kalınmaması halinde ilave bir işlem yapılması yerine dolgu maddelerinin vücuttan kendiliğinden atılabilmesi,
 • Cerrahi operasyonlara kıyasla çok daha ekonomik fiyatlar ile arzu edilen elmacık kemiği görüntüsüne ulaşılabilmesidir.

Elmacık dolgusu işlemleri, yaklaşık olarak 6 ay ila 5 sene arasında kalıcılık göstermektedir. Etki süresi ise kişinin metabolik hızına ve işlem sırasında tercih edilen dolgu maddesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Elmacık Dolgusunun Yaşı Var Mıdır?

Elmacık dolgusu işlemleri, diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi yalnızca reşit olan kişilere uygulanabilmektedir. Çünkü bu süreç içerisinde çocukların yüz hatları henüz oturmamıştır. Aynı zamanda kanun hükmünde sağlıklı karar verebilmeleri için reşit olma şartının bulunması, estetik müdahalelerde kişinin rızasını kapsamamaktadır.

Elmacık dolgusu işlemleri, genel sağlık durumu uygun olan ve 18 yaşını doldurmuş olan herkese yapılabilmektedir. Ancak uzmanlar, bu işlemlerin yapılması için ergenlik döneminin tamamen sona ermesi ve yüz hatlarının oturmuş şekilde belirginlik kazanması gerektiğini vurgulamaktadır.

Elmacık Dolgu Yaptırmak Ne Kadar Kalıcı?

Elmacık dolgusu uygulamaları, kullanılan dolgu maddelerine bağlı olarak farklı etki süreleri göstermektedir. Günümüzde en sık uygulanan yöntem olan hyaluronik asit enjeksiyonu, yaklaşık olarak 6 ila 12 ay kadar etkisini sürdürmektedir. Yağ enjeksiyonları ise 12 ila 36 ay kadar dayanıklılık sağlamaktadır. Kişilerin kendi kök hücrelerinin ilave edildiği yağ enjeksiyonları ise 5 seneye kadar etkisini sürdürmeye devam etmektedir. 

Elmacık Dolgusu İstanbul

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler;

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Elmacık Dolgusu Hakkında Müşteri Yorumlarımız

Shojat Mirzayi
Shojat Mirzayi
2023-10-09
Sayenizde Yanaklarıma bayılıyorum 😍
Nesa Molayı
Nesa Molayı
2023-10-09
Muhteşem dudaklara sahip oldum elinize sağlık 😍
Mohadeseh Behrouzi
Mohadeseh Behrouzi
2023-10-06
Yaa Mükemmel bi Doktor kendisi dudaklarıma bayılıyorumm her aynaya baktikca 😍
Özgür Özyurt
Özgür Özyurt
2023-08-03
Oldukça ilgili ve yaptığı işlemlere çok özenen bir doktor. Sorularımı detaylı bir şekilde yanıtladı ve işlem sonrası takibini de sağladı. Tüm medikal estetik uygulamaları için gönül rahatlığıyla öneriyorum.
Sümeyye Çakmak
Sümeyye Çakmak
2023-07-15
Herkese tavsiye ederim gerçekten işinde çok iyi ve eli çok hafif 🙏
ebru s.
ebru s.
2023-06-01
Mutlu bey, güler yüzü ve samimiyeti ile tüm sorularıma sabırla cevap verdi. Gelecekte de ziyaret etmeyi planlıyorum. Ayrıca kolay kolay kimseyi hele de sağlık ve estetik konularında tavsiye etmez iken Mutlu beyi gönül rahatlığıyla tevsiye edebilirim.
asdfgasdasd
asdfgasdasd
2023-05-03
Eli hafif doktoruma tesekkur ediyorum
Sultan Sakinci
Sultan Sakinci
2023-05-03
Mutlu beyle dolgu ve botox işlemleri yaptık, öncelikle söylemeliyim ki dolgu yaptırmak acılı bir işlem değilmiş, bugüne kadar yanlış yapmışlar:) Hem çok doğal ve güzel sonuçlu oldu hem de pozitif enerjisi ile günümüzü güzelleştirdi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tek sorun çok yoğun olması, erkenden aramak lazım
nazan F
nazan F
2023-04-27
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Mutlu Beye botoks yaptırdım, cok memnun kaldım. İlgili ve sıcakkanlı biri.

Bir yanıt yazın

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?