0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Masseter Botoks

İçindekiler

Masseter kası, halk arasında çiğneme kası olarak da bilinmektedir. Çenenin her iki yanından uzanan ve çiğneme fonksiyonlarını gerçekleştiren en güçlü kas grubudur. Bu kasların dışarıdan görülecek kadar büyümesi durumuna ise masseter büyümesi (masseter hipertrofisi) denmektedir. Böylece yüz şeklinde değişimler ve estetik problemler ortaya çıkabilmektedir.

Masseter büyümesi problemi; sık sık sert yapıda et tüketilmesi, uyku sırasında dişlerin gıcırdatılması, sık sık sakız çiğnenmesi ve dişlerin sıkılması gibi sebeplere bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Bu durum sonucunda yüzün alt kısımları yanlara doğru genişlemekte ve şekil bozuklukları ortaya çıkabilmektedir.

Masseter büyümesi tedavisinde kullanılan masseter botoks uygulamaları, en etkili ve pratik yöntemlerin başında yer almaktadır. Sert ve köşeli hatlara sahip olan yüz şekilleri genel olarak erkeksi kabul edilmektedir. Bu nedenle masseter botoks uygulamaları daha çok kadınların tercih ettiği bir işlemdir.

Masseter botoks uygulamaları sayesinde kare bir görünüm kazanan yüz hatlarının oval form kazanması ve yüz şeklinin küçültülmesi mümkün olmaktadır. Böylece yüz hatları ve şekli daha simetrik, orantılı ve çekici bir görünüm kazanmaktadır. Bu nedenle günümüzde birçok kişi, diş sıkma botoksu olarak da bilinen masseter botoks uygulamalarını tercih etmektedir. Masseter botoks işlemleri, kişilerin yaşadıkları fizyolojik rahatsızlıkların önlenmesi açısından da etkili olan uygulamalardır.

Masseter Botoks Neden Yapılır?

Masseter kaslarının ileri derecede büyümesi, yalnızca estetik açıdan problem yaratmamaktadır. Aynı zamanda diş sıkma alışkanlığının oluşması ile uyku sırasında dişlerin gıcırdatılması gibi ağız ve diş sağlığını olumsuz etkileyecek durumlara da neden olmaktadır. Böylece kişiler, günlük yaşamlarını olumsuz etkileyecek boyutlarda diş hasarı ve ağrı problemi yaşayabilmektedir. Masseter botoksu işlemleri ise tüm bu sorunların önlenmesi, tedavi edilmesi ve yüz hatlarının estetik bir görünüm kazanması amacı ile uygulanan bir müdahaledir.

Masseter hipertrofisi sorunu yaşayan kişilerin çoğu, arzu ettikleri estetik görünüme ulaşmayı hedeflemektedir. Ancak ileri boyutlarda ağız ve diş sağlığı sorunu yaşayan kişilerin vakit kaybetmeden alanında uzman bir diş hekimine başvurmaları da gerekmektedir. Bu sayede diş minesinin deforme olması, diş köklerinin zayıflaması, dişlerin kayması ya da diş kayıplarını erken dönemde önlemek mümkün hale gelecektir.

 

 

Masseter Botoks Kimler İçin Uygundur?

Masseter botoks işlemleri, sağlık açısından herhangi bir risk taşımayan uygulamalardır. Çünkü işlem sırasında kemiklere değil, yalnızca cilt dokusuna müdahale edilmektedir. Aynı zamanda uygulama sırasında kesi, anestezi ve dikiş gibi komplikasyon görülme riski bulunan işlemler de yapılmamaktadır. Bu nedenle ameliyat sırasında ya da sonrasında görülmesi muhtemel olan risk faktörleri yaşanmamaktadır. Tüm bu avantajlar diş sıkma botoksu işlemlerinin birçok kişi tarafından yaptırılabilmesine olanak tanısa da ne yazık ki herkes için uygun olan bir müdahale değildir. Masseter botoks işlemlerinin uygun olduğu kişi ve durumlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Masseter büyümesi nedeniyle çene genişlemesi sorunu yaşayan kişiler,
 • Kanama bozukluğu, otoimmün hastalıklar, uçuk ve diğer cilt hastalıkları görülmeyen kişiler,
 • Gebelik ya da emzirme sürecinde olmayan kişiler,
 • Dolgu maddelerine ya da işlem sırasında kullanılan aletlere karşı alerjik reaksiyon ve duyarlılık göstermeyen kişiler,
 • Uyku sırasında dişlerini gıcırdatan ya da bruksizm adı verilen diş sıkma sorunu yaşayan kişiler,
 • Kilodan bağımsız olarak yüz hatları kare ya da yuvarlak olan kişiler,
 • Çene çizgisi ve hatları belirsiz olan kişiler,
 • Alt yüz hatlarının daha ince görünmesini isteyen kişilerdir.

Diş sıkma botoksu uygulamaları, hem fizyolojik hem de psikolojik sorunların giderilmesinde etkili olan bir yöntemdir. Aynı zamanda işlem sırasında doğal içerikli dolgu maddeleri kullanıldığı için alerjik reaksiyon görülme riski oldukça düşüktür.

Masseter Botoks Nasıl Yapılmalıdır?

Masseter botoks uygulamaları, oldukça kısa süren ve pratik uygulamalardır. İşlem basamakları ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kişilerin ilk başvuruları sırasında birçok farklı açıdan fotoğraf çekimlerini yapmak,
 • Yapılan çekimler üzerinden kişilerin şikayetçi oldukları alanları ve bölgeleri tespit etmek,
 • Kişilerin sahip olmak istedikleri görünüm hakkında bilgi edinmek,
 • Çekilen fotoğraflar üzerinden diğer estetik problemleri teşhis etmek ve bu noktaların masseter botoksu uygulaması üzerindeki etkileri hakkında kişilere bilgi vermek,
 • İşlem yapılacak alanları ve kullanılacak olan dolgu maddesini belirlemek,
 • Kişilerin onayının alınması durumunda operasyon için gün ve saat bilgisini netleştirmek,
 • Operasyondan öncesinde kişilerin dikkat etmeleri gereken noktalar hakkında bilgilendirme yapmak,
 • Operasyon öncesinde uygulama bölgesini temizlemek,
 • Bölgesel uyuşma sağlamak için anestezik etkili kremler uygulayarak gerekli süre boyunca beklemek,
 • Antiseptik solüsyonlar ile bölgeyi dezenfekte etmek,
 • İstenen uyuşma sağlandıktan sonrasında belirlenen doz ve çeşitteki dolgu maddesini ince uçlu iğneler kullanarak işaretlenen alanlara enjekte etmek,
 • İşlem sonrasında kişilerin kaçınması gereken noktalar hakkında bilgi aktarmaktır.

Masseter botoks işlemleri, genel olarak 10 ila 15 dakika arasında tamamlanmış olmaktadır. Kişinin yüz hatlarının oturması ve şeklini alması ise 2 haftayı bulabilmektedir. Bu nedenle değerlendirme yapmak için öncelikle dolgu maddesinin tamamen oturmasını beklemek gerekmektedir.

Masseter Botoks Nerelere Yapılır?

Masseter kaslar, çenenin her iki yanında bulunan ve çiğneme fonksiyonlarını gerçekleştiren en güçlü kas grubudur. Masseter botoks işlemleri, doğrudan bu kaslar üzerine uygulanmaktadır. Bu sayede kas kütlesinin küçülmesi, kişilerin daha yumuşak hatlı ve ince yüz hatlarına sahip olmaları mümkün hale gelmektedir.

Masseter botoks uygulamaları sırasında ihtiyaç duyulması halinde diğer çene bölgelerine de uygulama yapılabilmektedir. Fakat bu işlemler için farklı dolgu dolgu maddesi ve çeşitlerinin kullanılması gerekmektedir. Bu sayede daha simetrik ve estetik bir yüz şekli ile çene hatlarına sahip olmak mümkün olacaktır. Eş zamanlı yapılacak olan uygulamalar, botoks işlemini gerçekleştirecek olan uzman ve uygulamayı yaptıracak olan kişi tarafından fikir birliği sağlanarak planlanmaktadır.

Masseter Botoks Ne İşe Yarar?

Masseter botoks uygulamaları, çok sayıda farklı avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar ve yararlarını ise kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür:
 • Cerrahi işlemler uygulanmadığı için operasyon sırasında ya da sonrasında komplikasyon görülme riskinin bulunmaması,
 • Tek seans ile çene ve yüz hatlarının istenen formu kazanabilmesi,
 • Çene kaslarının küçülmesi sayesinde diş sıkma ve gıcırdatma sorunlarının ortadan kalkmış olması,
 • Çene formunun incelmesi sayesinde daha oval bir yüz şeklinin kazandırılması,
 • Çene hattının daha belirgin ve çekici bir görünüm kazanması,
 • Cerrahi operasyonlara oranla çok daha düşük maliyetli işlemler olması,
 • Alerjik reaksiyon gösterme riskinin bulunmaması,
 • Kişilerin operasyondan hemen sonrasında günlük yaşamlarına yeniden dönebilme şanslarının bulunmasıdır.

Masseter botoks uygulamalarının birçok avantajı ve yararı bulunsa da bu etki geçicidir. İşlemler, yaklaşık olarak her 6 ayda bir kez olacak şekilde tekrarlanmalıdır. Ancak birkaç seanslık uygulamanın ardından etki süresi uzamaya ve daha kalıcı bir hale gelmeye başlayacaktır. Bu nedenle uzmanlar, kişilerin masseter büyümesine neden olabilecek davranışlardan kaçınılması ve diş sıkma botoksu uygulamalarının belirli periyotlarla yeniden yaptırılmasını tavsiye etmektedir.

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Masseter Botox Hakkında Müşteri Yorumlarımız

Shojat Mirzayi
Shojat Mirzayi
2023-10-09
Sayenizde Yanaklarıma bayılıyorum 😍
Nesa Molayı
Nesa Molayı
2023-10-09
Muhteşem dudaklara sahip oldum elinize sağlık 😍
Mohadeseh Behrouzi
Mohadeseh Behrouzi
2023-10-06
Yaa Mükemmel bi Doktor kendisi dudaklarıma bayılıyorumm her aynaya baktikca 😍
Özgür Özyurt
Özgür Özyurt
2023-08-03
Oldukça ilgili ve yaptığı işlemlere çok özenen bir doktor. Sorularımı detaylı bir şekilde yanıtladı ve işlem sonrası takibini de sağladı. Tüm medikal estetik uygulamaları için gönül rahatlığıyla öneriyorum.
Sümeyye Çakmak
Sümeyye Çakmak
2023-07-15
Herkese tavsiye ederim gerçekten işinde çok iyi ve eli çok hafif 🙏
ebru s.
ebru s.
2023-06-01
Mutlu bey, güler yüzü ve samimiyeti ile tüm sorularıma sabırla cevap verdi. Gelecekte de ziyaret etmeyi planlıyorum. Ayrıca kolay kolay kimseyi hele de sağlık ve estetik konularında tavsiye etmez iken Mutlu beyi gönül rahatlığıyla tevsiye edebilirim.
asdfgasdasd
asdfgasdasd
2023-05-03
Eli hafif doktoruma tesekkur ediyorum
Sultan Sakinci
Sultan Sakinci
2023-05-03
Mutlu beyle dolgu ve botox işlemleri yaptık, öncelikle söylemeliyim ki dolgu yaptırmak acılı bir işlem değilmiş, bugüne kadar yanlış yapmışlar:) Hem çok doğal ve güzel sonuçlu oldu hem de pozitif enerjisi ile günümüzü güzelleştirdi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tek sorun çok yoğun olması, erkenden aramak lazım
nazan F
nazan F
2023-04-27
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Mutlu Beye botoks yaptırdım, cok memnun kaldım. İlgili ve sıcakkanlı biri.
Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?