0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Saç Mezoterapisi

İçindekiler

Yüz görünümünü büyük ölçüde etkileyebilen saçlar, genetik faktörlerin yanı sıra çevresel nedenlerle de zayıflayabilmekte ve dökülme gibi olumsuz durumlarla karşılaşılabilmektedir. Saç mezoterapisi, çeşitli etmenlerden dolayı zayıflayan saç köklerinin beslenerek güçlendirmesi amacıyla uygulanmaktadır. Hasta için konforlu ve güvenli bir yöntem olan saç mezoterapisinde saç köklerine amino asit, mineral ve vitaminlerin olduğu karışım enjekte edilmektedir. Enjekte işlemi ile saç köklerindeki kılcal damarlar uyarılmakta ve böylelikle sağlıklı saçların çıkması amaçlanmaktadır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi işlemi, saç dökülmesini önleyen ve yeni köklerin çıkmasını sağlayan amino asit, mineral ve vitaminlerin kafa derisine enjekte edilmesidir. Saç mezoterapisi sırasında enjekte edilecek maddelerin oranları, hastanın istek ve ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Her hastanın ihtiyacı farklı olabilmektedir. Bu nedenle işlem öncesinde hastaya bir dizi test yapılmaktadır.

Konforlu ve aynı zamanda güvenli bir işlem olan saç mezoterapisinde hastanın ihtiyacı olan maddeler belirlendikten sonra saçlı deri üzerine mikro iğneler yardımıyla enjeksiyon işlemi yapılmaktadır. Saç köklerini besleyici ve kılcal damarları uyarıcı özellikler taşıyan bu maddeler, ilgili kafa bölgesindeki köklerin daha sağlıklı bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. Uygulama ile kafa derisi üzerindeki saç kökleri beslenmekte ve dokunun tamir edilmesi sağlanmaktadır.

Uygulama sırasında kafa derisine enjekte edilen aminoasitler ve hyalüronik asit, cildin altında kalan orta dermis tabakasına ulaşarak kolajen üretimini desteklemekte ve yenilenmenin hızlanmasını sağlamaktadır. Elastikiyetini tekrar kazanmaya başlayan deri, saç köklerini uyarmakta ve yeni oluşumlara zemin hazırlamaktadır.

Saç mezoterapisi seans sayısı, hastanın ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir. Saç kökleri, kafa derisi ve dökülmenin şiddetine bağlı olarak değerlendirme yapılmaktadır. Değerlendirmenin ardından hastanın ihtiyaç duyduğu mezoterapi sayısı belirlenmektedir.

Saç mezoterapisi işleminden sonra ilk 24 saatlik zaman diliminde bölge yıkanmamalıdır. Bu süreçte doktorun öneri ve uyarıları dikkate alınmalıdır.

Saç Mezoterapisi Neden Yapılır?

Saçlar, çevresel ve genetik faktörlerden dolayı hasar görebilmektedir. Yaşlanmanın da etkisi ile saç kökleri beslenememekte ve saç dökülmesi gibi olumsuz durumlar ortaya çıkabilmektedir. Saç mezoterapisi, genellikle saç dökülmesini önlemek ve yeni saç oluşumunu desteklemek amacıyla uygulanmaktadır. Enjekte edilen maddeler, kılcal damarları uyararak yeni saçların oluşumunu desteklemekte ve var olan saçların daha güçlü hale gelmesini sağlamaktadır. İşlem sonrasında saç kaybının minimuma indirilmesi amaçlanmaktadır.

Saç mezoterapisinin yapıldığı durumlar aşağıdaki gibidir:

 •       Saç seyrelmesi, bölgesel saç kayıpları,
 •       Saçların canlılığını kaybetmesi, incelmesi, zayıflaması,
 •       Kafa derisi kısmında kepeklenme ve kuruluk gibi sorunlar,
 •       Erkeklerde görülen ve genetik faktörlerden dolayı oluşan androjenik saç dökülmeleri,
 •       Yeni doğum yapan annelerde hormonal faktörlere bağlı olarak görülen saç dökülmeleri,
 •       Vitamin ve mineral eksikliği,
 •       Stres sonucu görülen saç dökülmesi,
 •       Kadınlarda menopoz sonucu yaşanan saç dökülmesi.

Saç Mezoterapisi Kimler İçin Uygundur?

Saç mezoterapisi, başta Türkiye olmak üzere dünya genelindeki pek çok ülkede güvenilir şekilde uygulanmaktadır. Şimdiye kadar gerçekleştirilen saç mezoterapisi işlemlerinde önemli bir yan etkiye rastlanmamıştır. Ancak saç mezoterapisi öncesinde hastanın işlem için uygunluğunu ölçmek gerekmektedir. Bunun için saçlı deri analiz edilmektedir.

Bu işlem, hastanın ihtiyaç ve isteklerine göre uygulanabilmektedir. İşlem öncesindeki analiz sonucunda hastanın alerjen bir maddeye alerjisi var ise uygulanması tavsiye edilmemektedir. Ayrıca saç mezoterapisi emziren annelere ve hamilelere uygulanmamaktadır. Daha önce herhangi bir maddeye karşı cilt reaksiyonu gösteren hastaların bu durumu doktorları ile paylaşmaları önemlidir.

Saç ekimine yardımcı bir yöntem olarak dikkat çeken saç mezoterapisi sırasında mikro iğneler ile işlem yapıldığından kızarıklık ve morluk ortaya çıkabilmektedir. Bunlar beklenen ve korkulmaması gereken etkilerdir. Birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Bu süreçte doktorun uyarı ve önerileri dikkate alınmalıdır.

Saç Mezoterapisi Avantajları Nelerdir?

İnsanların görüntüsünü doğrudan etkileyen saçlar hem kadın hem de erkekler için çok önemlidir. Saç köklerinin zaman içerisinde zayıflaması, dökülmeye zemin hazırlamakta ve zaman içerisinde kelleşme sorunu ortaya çıkabilmektedir. Saçları beslemek ve eski canlılığa kavuşmasını desteklemek için uygulanan saç mezoterapisi, birçok avantaj barındırmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 •       Saç mezoterapisi işlemi hasta açısından konforlu ve güvenlidir. İşlem sırasında mikro iğneler kullanıldığından hasta acı veya sızı duymamaktadır.
 •       Uzmanlar tarafından uygulanan saç mezoterapisi sonrasında yan etki görülme riski çok azdır. İğneler nedeniyle oluşan kızarıklık ve morluk, kısa süre içerisinde kendiliğinden geçmektedir.
 •       Hasta, işlemin ardından günlük hayatına devam edebilmektedir. Bu süreçte sadece ilk 24 saat içerisinde saçını yıkamaması gerekmektedir.
 •       Uygulama kapsamı çok geniştir. Belirli durumlar dışında tüm kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir.
 •       Tedavi kısa süre içerisinde sonuç vermektedir.
 •       Maliyeti, diğer tedavilerine kıyasla daha düşüktür.
 •       Uygulamadan alınan başarı oranı yüksektir.
 •       Seanslar kısa sürmektedir ve kişinin günlük rutinini etkilememektedir.

Saç Mezoterapisi Tedavisinin Yaşı Var Mıdır?

Kısa sürede gerçekleştirilen ve hasta açısından güvenli bir yöntem olan saç mezoterapisi için yaş sınırı bulunmamaktadır. İşlem için hastanın ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır. Ergenliğini tamamlamış her birey, saç mezoterapisi işleminden faydalanabilmektedir.

Saç Mezoterapisi Ne Kadar Kalıcı?

Saç mezoterapisi genel olarak başarılı sonuçlar verse de alınacak sonuç hastadan hastaya değişkenlik göstermektedir. Mezoterapi etkilerinin görülebilmesi ortalama 2 – 3 ay sürmektedir. Bazı hastalarda birkaç hafta içerisinde dahi olumlu sonuçlar görülebilmektedir. Ancak net gözlemler yapabilmek için tedaviden ortalama 3 – 6 ay geçmelidir.

Saç mezoterapisi ömür boyu süren kalıcılığa sahip değildir. İşlem ile saç derisindeki eksik aminoasit, mineral ve vitaminler ilgili bölgeye enjekte edilmektedir. Ancak zaman içerisinde genetik ve çevresel faktörlerden dolayı bu maddeler azalabilmektedir. Bu durumu önlemek amacıyla uzman doktorun görüş ve önerileri dikkate alınmalı, saç dökülmesine yol açan etmenler ortadan kaldırılmalıdır. Bu süreçte ihtiyaca bağlı olarak ara seanslar alınmalıdır. Böylelikle saç mezoterapisinden uzun ömürlü sonuç alınabilmektedir.

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

Günler Saatler
Pazartesi 10:00–19:00
Salı 10:00–19:00
Çarşamba 10:00–19:00
Perşembe 10:00–19:00
Cuma 10:00–19:00
Cumartesi 10:00–19:00
Pazar Kapalı

 

Neredeyiz

Saç Mezoterapisi Hakkında Müşteri Yorumlarımız

Shojat Mirzayi
Shojat Mirzayi
2023-10-09
Sayenizde Yanaklarıma bayılıyorum 😍
Nesa Molayı
Nesa Molayı
2023-10-09
Muhteşem dudaklara sahip oldum elinize sağlık 😍
Mohadeseh Behrouzi
Mohadeseh Behrouzi
2023-10-06
Yaa Mükemmel bi Doktor kendisi dudaklarıma bayılıyorumm her aynaya baktikca 😍
Özgür Özyurt
Özgür Özyurt
2023-08-03
Oldukça ilgili ve yaptığı işlemlere çok özenen bir doktor. Sorularımı detaylı bir şekilde yanıtladı ve işlem sonrası takibini de sağladı. Tüm medikal estetik uygulamaları için gönül rahatlığıyla öneriyorum.
Sümeyye Çakmak
Sümeyye Çakmak
2023-07-15
Herkese tavsiye ederim gerçekten işinde çok iyi ve eli çok hafif 🙏
ebru s.
ebru s.
2023-06-01
Mutlu bey, güler yüzü ve samimiyeti ile tüm sorularıma sabırla cevap verdi. Gelecekte de ziyaret etmeyi planlıyorum. Ayrıca kolay kolay kimseyi hele de sağlık ve estetik konularında tavsiye etmez iken Mutlu beyi gönül rahatlığıyla tevsiye edebilirim.
asdfgasdasd
asdfgasdasd
2023-05-03
Eli hafif doktoruma tesekkur ediyorum
Sultan Sakinci
Sultan Sakinci
2023-05-03
Mutlu beyle dolgu ve botox işlemleri yaptık, öncelikle söylemeliyim ki dolgu yaptırmak acılı bir işlem değilmiş, bugüne kadar yanlış yapmışlar:) Hem çok doğal ve güzel sonuçlu oldu hem de pozitif enerjisi ile günümüzü güzelleştirdi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tek sorun çok yoğun olması, erkenden aramak lazım
nazan F
nazan F
2023-04-27
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Mutlu Beye botoks yaptırdım, cok memnun kaldım. İlgili ve sıcakkanlı biri.
Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?