0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Gıdı Lipoliz

İçindekiler

Gıdı lipoliz, çene altı ve boyun arasında oluşan yağ dokusu birikimini ve sarkmalarını gidermek için uygulanan bir müdahaledir. Gıdı bölgesindeki aşırı yağlanmanın ve sarkmanın giderilmesi için deri altı yağlarının ultrasonik ses dalgaları veya lazerle eritilerek sıvı hale gelmesi ve eritilen yağların vücuttan atılması işlemidir. Enzimatik lipoliz çeşidi olan bu müdahale, içeriğinde fosfatidil kolin yer alan bir madde kullanılarak lokal zayıflama amacıyla yapılmaktadır. Cerrahi bir müdahale olmadan, ameliyatsız bir şekilde yapılan bu uygulama FDA tarafından onaylanmıştır. Gıdı aldırma ya da yağ aldırma isimleriyle de bilinen gıdı lipoliz, uygulandığı bölgede oluşan yağ hücrelerini yok ederek bölgesel fazlalığın giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Gıdı Lipoliz Nasıl Yapılır?

Mezoterapi iğnesine benzeyen ince uçlu bir iğneyle yapılan bu uygulama acılı bir işlem olmamakla birlikte, işlemin yapıldığı bölgede hassasiyet, hafif kızarıklık, ısı artması, kaşınma ve ödem görülebilmekte ve kısa bir sürede geçmektedir. Gıdı lipoliz, kişinin gıdı bölgesinde oluşan yağ dokusunun yoğunluğuna göre ortalama 2-4 seansta tamamlanmaktadır. Bu işlem yaklaşık 10 dakika sürmektedir ve kişinin ilgili bölgesine 2. seanstan itibaren incelme etkisi gerçekleşmeye başlamaktadır.

Gıdı Lipoliz Neden Yapılır?

Gıdı lipoliz, gıdı bölgesinde oluşan fazla yağların eritilmesi ve vücudun dışına atılması için yapılan en etkili işlemlerden biri olarak görülmektedir. Kişide belirgin bir şekilde gıdı oluşması kilolu ya da yaşlı bir görünüme neden olabilmektedir. Gıdı bölgesindeki yağlanmanın daha ileri boyutta olduğu durumlarda kişinin yüzü ve boynu bir bütün halinde görünmektedir. Bu durum kişide yüzün daha büyük boynun ise daha kısa bir görünüme gelmesine yol açmaktadır. Uygulanan bu işlem sonrasında gıdı bölgesindeki yağ dokusunun alınmasıyla birlikte gıdı hattı şekillenmektedir. Kişi kendisini daha genç ve zayıf hissetmekte, yüzü ve boynu arasında belirgin olan bir geçiş ortaya çıkmaktadır. Enjekte edilen enzimlerin gıdı bölgesindeki yağlanmayı ya da sarkmayı azaltabilmesinin yanı sıra bu işlem ameliyat gerektirmediği ve cerrahi herhangi bir müdahale olmadığı için de tercih edilmektedir.

Gıdı Lipoliz Kimler İçin Uygundur?

Gıdı lipoliz, çeşitli nedenlere bağlı olarak gıdı bölgesinde aşırı bir şekilde yağlanmanın görüldüğü kişilere yapılmaktadır. Bunun dışında bu işlemin uygun olduğu durumlar aşağıdaki gibidir:

  •       Yaşlanma ve yer çekiminin etkisiyle gıdı bölgesinin sarkması,
  •       Aşırı kilo kaybına ya alımına bağlı olarak gıdıda sarkmaların oluşması,
  •       Yıpranma ve yaş alma nedeniyle boyun bölgesindeki dokuların esnekliğini kaybetmesi,
  •       Genetik yatkınlığın yol açmasıyla gıdı bölgesinde erken ortaya çıkan sarkmalar,
  •       Sigara içmenin olumsuz etkileri nedeniyle gıdı bölgesinde deformasyon yaşanması.
  •       İşlemin yapılmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun mevcut olması.

Gıdı Lipoliz Avantajları Nelerdir?

Gıdı lipolizin, gıdı bölgesi olan çene ve çene altında ortaya çıkan yağlanmaları ortadan kaldırmakta ve aynı zamanda küçük alanlara uygulanabilmekte ve cildin sıkılaşmasını sağlayabilmektedir. Bunların dışında;

  •       Bu işlem sayesinde kişi daha genç bir görünüme kavuşmaktadır.
  •       İstenmeyen yağ hücrelerini ortadan kaldırmasıyla birlikte dokuları sıkılaştırmaktadır.
  •       Gıdı lipolizinde yağlar cerrahi bir müdahale olmadan vücut tarafından emilir ve idrarla dışarı atılmaktadır. Aynı zamanda bu işlem sırasında kanama yaşanmamaktadır.
  •       Bu işlem sonrasında kişi kısa bir iyileşme süresi yaşayarak günlük rutinine dönebilmektedir.

Gıdı Lipoliz Tedavisinin Yaşı Var Mıdır?

Gıdı lipolizi tedavisinde yaş sınırı 18’dir. 18 yaşını tamamlamış her birey bu tedaviden yararlanabilmektedir. Tıbbi açıdan bu uygulamanın yapılmasının engel olmadığı sürece herkese gıdı lipolizi yapılabilmektedir.

Gıdı Lipoliz Ne Kadar Kalıcı?

Gıdı lipoliz tedavisinin kalıcılığı genel olarak 5-10 yıl arasında değişmektedir. Ancak müdahale yapılan kişinin dikkat etmesi gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. Gıdı lipoliz tedavisi olan kişinin yaşam tarzına dikkat etmesi, sık bir şekilde kilo alıp vermemesi, sigara içmemesi ya da kullanımını azaltması gerekmektedir. Gıdı sarkması yaşa da bağlı oluşabildiği için yaş almanın etkileriyle de bu işlemin kalıcılığı değişiklik gösterebilmektedir.
Gıdı Lipoliz İstanbul

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Gıdı Lipoliz Hakkında Müşteri Yorumlarımız

Shojat Mirzayi
Shojat Mirzayi
2023-10-09
Sayenizde Yanaklarıma bayılıyorum 😍
Nesa Molayı
Nesa Molayı
2023-10-09
Muhteşem dudaklara sahip oldum elinize sağlık 😍
Mohadeseh Behrouzi
Mohadeseh Behrouzi
2023-10-06
Yaa Mükemmel bi Doktor kendisi dudaklarıma bayılıyorumm her aynaya baktikca 😍
Özgür Özyurt
Özgür Özyurt
2023-08-03
Oldukça ilgili ve yaptığı işlemlere çok özenen bir doktor. Sorularımı detaylı bir şekilde yanıtladı ve işlem sonrası takibini de sağladı. Tüm medikal estetik uygulamaları için gönül rahatlığıyla öneriyorum.
Sümeyye Çakmak
Sümeyye Çakmak
2023-07-15
Herkese tavsiye ederim gerçekten işinde çok iyi ve eli çok hafif 🙏
ebru s.
ebru s.
2023-06-01
Mutlu bey, güler yüzü ve samimiyeti ile tüm sorularıma sabırla cevap verdi. Gelecekte de ziyaret etmeyi planlıyorum. Ayrıca kolay kolay kimseyi hele de sağlık ve estetik konularında tavsiye etmez iken Mutlu beyi gönül rahatlığıyla tevsiye edebilirim.
asdfgasdasd
asdfgasdasd
2023-05-03
Eli hafif doktoruma tesekkur ediyorum
Sultan Sakinci
Sultan Sakinci
2023-05-03
Mutlu beyle dolgu ve botox işlemleri yaptık, öncelikle söylemeliyim ki dolgu yaptırmak acılı bir işlem değilmiş, bugüne kadar yanlış yapmışlar:) Hem çok doğal ve güzel sonuçlu oldu hem de pozitif enerjisi ile günümüzü güzelleştirdi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tek sorun çok yoğun olması, erkenden aramak lazım
nazan F
nazan F
2023-04-27
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Mutlu Beye botoks yaptırdım, cok memnun kaldım. İlgili ve sıcakkanlı biri.
Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?