0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

PRP

İçindekiler

PRP, kişinin kendi kanının alınarak özel bir işlem sonrasında plazmasının ayrıştırılarak vücuda enjeksiyon edilmesiyle yapılan bir tedavidir. Platelet Rich Plasma olarak bilinen zenginleştirilmiş plazma uygulamasının kısaltılmış ismidir. Elde edilen madde başlıca görevi kanın pıhtılaşmasını sağlayan platelet açısından zenginleştirilmiş bir plazmadır. Plazma, kanın pıhtılaşmasında rol alan platelet ismi verilen özel hücreler ve çeşitli proteinler içeren kan bileşenidir. PRP sayesinde kişinin kendi kanı aracılığıyla vücudundaki çeşitli hastalıkları iyileşebilmektedir.

Cildin gençleşmesinde de etkili olan PRP’nin zarar gören dokulara enjekte edilmesi kişinin vücudunda yeni ve sağlıklı hücrelerin büyümesinde rol almaktadır. Aynı zamanda hasarlı dokudaki iyileşmeye katkı sağladığı da bilinmektedir. PRP tedavisi ayrıca ağrılar, saç dökülmesi ve ortopedik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

PRP Nasıl Yapılır?

Medikal bir uygulama olan PRP’nin yalnızca alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Hastanın muayenesinden sonra kişiden az miktarda kan alınmakta, bu kan içinde özel bir jel olan küçük tüplere koyulara santrifüj işlemi yapılmaktadır. Santrifüje konulan tüpteki kanın içindeki maddeler 5-8 dakika içinde ayrıştırılır böylece kanın trombositlerden ve büyüme unsurlarından zengin olan plazma kısmı ayrıştırılmış olmaktadır. Bu karışım enjeksiyon ile ya da maske haline getirilerek istenen bölgeye uygulanmaktadır.

PRP Neden Yapılır?

PRP tedavisi iyileşmeyi hızlandırmanın yanı sıra kişinin kendi kanından elde edilen bir maddeyle yapılması nedeniyle yan etkilere neden olmamakta, bu durum da uygulanabilirliğini artırmaktadır. Bununla birlikte iltihaplanmayı azaltması, cildi gençleştirmesi, saç büyümesine katkı sağlaması ve yumuşak doku iyileşmesini hızlandırması gibi nedenlerden dolayı yapılmaktadır.

 

PRP Kimler İçin Uygundur?

PRP birçok sağlık sorunun tedavisinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Doktorların uygun gördüğü her türlü hastada rahatlıkla uygulanabilmektedir.

 •       PRP, yaşlanmaya ve çevresel faktörlere bağlı ciltte ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini gidermek isteyenler için uygundur. Bu sayede kırışıklıklarda azalma ve cilt elastikiyetinde artış gibi etkiler oluşmaktadır.
 •       PRP tedavisi kafa derisine saç büyümesine katkı sağlamak ve dökülmelerinin önüne geçmek için uygulanabilmektedir. Özellikle erkeklerde görülen genetik kökenli saç dökülmelerinde etkili olduğu bilinmektedir. Bu tedavi saç mezoterapisi ile birlikte de yapılabilmektedir.
 •       PRP enjeksiyonları, ayak bileğindeki aşil tendiniti, dizdeki patellar tendonda iltihap ya da ağrı ve tenisçi dirseği gibi kronik tendon sorunları yaşayanlara uygulanabilmektedir. Ayrıca ameliyat sonralarında yaşanan çeşitli tendon yırtıkları ya da ligamentleri iyileştirmek için de yapılmaktadır.
 •       PRP diz ve kalça gibi eklem yerlerinde kireçlenme olan kişiler için uygundur.
 •       PRP topuk dikeni, omuz ağrısı, ayak bileği burkulmaları, golfçü dirseği, selülit ve çatlak, kronik bir şekilde iyileşmeyen yaralar ve kulunç ağrısı gibi sorunlar yaşayanlar için de uygundur.

PRP Avantajları Nelerdir?

PRP hasar gören dokuların tedavisinden kas iskeleti sistemi hastalıklarına kadar birçok faydası olan bir tedavi şeklidir. Bu tedavinin avantajları şu şekildedir;

 •       Cilt altı dokusunda derinin bütün işlevlerine yardımcı olmakta, cildin parlak ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan kırışıklık ve çöküntüleri önleyerek cilde yapılandırıcı etkileri bulunmaktadır.
 •       PRP ciltte ayrıca leke, akne ve sivilce izlerini gidermekte de etkilidir.
 •       Saçları güçlendirerek daha sağlıklı uzamalarına katkı sağlamakta, dökülmelerinin önüne geçmektedir.
 •       Yara ve çeşitli nedenlerle ortaya çıkan deri hasarı gibi durumlarda derinin yeniden yapılandırılmasına katkı sağlamaktadır.
 •       Lazer ve buna benzer uygulamaların ardından ciltte oluşan hasarların hızla iyileşmesine yardımcı olabilmektedir.
 •       Medikal estetik alanında, yüz, boyun, el, kol, dekolte ve bacak içleri gibi bölgelere uygulanmaktadır.
 •       Ağrı tedavilerinde iyileşmeyi desteklemektedir.

PRP Tedavisinin Yaşı Var Mıdır?

PRP tedavisi cilt gençleştirmek amacıyla yapılmak istendiğinde 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Bunun dışında her yaştaki kişiye bu tedavi yapılabilmektedir.

PRP Ne Kadar Kalıcı?

PRP tedavisi cilt, saç ve eklem gibi pek çok farklı alanda uygulanmakta ve kalıcılık süresi buna göre değişiklik göstermektedir. Cilde uygulandığında etkileri kısa bir sürede ciltte sıkılaşma ve parlaklık görülebilmektedir. Etkilerinin devam etmesi için bir ay aralıklar 3-6 ay seans alınması tavsiye edilmektedir. 4 seans sonrasında oluşan olumlu etkiler 1 yıl sürebilmektedir. Bu etkiler için yılda bir yapılması gerekmektedir. Ancak ciltte akne ve yara izleri, çatlaklar gibi sorunlar için yapıldığında etkisi kalıcıdır ve tekrar edilmesine gerek yoktur.

PRP tedavisinin saç için uygulandığında kalıcı olmadığı bilinmektedir. Etkisinin süresi ise kişiden kişiye göre değişmektedir. Olumlu etkilerinin ne kadar süreceği kişiye bağlılık göstermektedir.

PRP ağrı tedavilerinde daha uzun süreli sonuçlar vermekte, eklem sorunlarında ve bağ kopmalarında tekrar yapılması tekrar yapılması gerekmektedir.

PRP genel olarak saç ve cilt işlemlerinde uzun bir süre olumlu etikler sağlayabilmektedir. Bu süre yaşa bağlı olarak kısalabilmektedir.

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

PRP Hakkında Müşteri Yorumlarımız

Shojat Mirzayi
Shojat Mirzayi
2023-10-09
Sayenizde Yanaklarıma bayılıyorum 😍
Nesa Molayı
Nesa Molayı
2023-10-09
Muhteşem dudaklara sahip oldum elinize sağlık 😍
Mohadeseh Behrouzi
Mohadeseh Behrouzi
2023-10-06
Yaa Mükemmel bi Doktor kendisi dudaklarıma bayılıyorumm her aynaya baktikca 😍
Özgür Özyurt
Özgür Özyurt
2023-08-03
Oldukça ilgili ve yaptığı işlemlere çok özenen bir doktor. Sorularımı detaylı bir şekilde yanıtladı ve işlem sonrası takibini de sağladı. Tüm medikal estetik uygulamaları için gönül rahatlığıyla öneriyorum.
Sümeyye Çakmak
Sümeyye Çakmak
2023-07-15
Herkese tavsiye ederim gerçekten işinde çok iyi ve eli çok hafif 🙏
ebru s.
ebru s.
2023-06-01
Mutlu bey, güler yüzü ve samimiyeti ile tüm sorularıma sabırla cevap verdi. Gelecekte de ziyaret etmeyi planlıyorum. Ayrıca kolay kolay kimseyi hele de sağlık ve estetik konularında tavsiye etmez iken Mutlu beyi gönül rahatlığıyla tevsiye edebilirim.
asdfgasdasd
asdfgasdasd
2023-05-03
Eli hafif doktoruma tesekkur ediyorum
Sultan Sakinci
Sultan Sakinci
2023-05-03
Mutlu beyle dolgu ve botox işlemleri yaptık, öncelikle söylemeliyim ki dolgu yaptırmak acılı bir işlem değilmiş, bugüne kadar yanlış yapmışlar:) Hem çok doğal ve güzel sonuçlu oldu hem de pozitif enerjisi ile günümüzü güzelleştirdi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tek sorun çok yoğun olması, erkenden aramak lazım
nazan F
nazan F
2023-04-27
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Mutlu Beye botoks yaptırdım, cok memnun kaldım. İlgili ve sıcakkanlı biri.
Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?