0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Dudak Dolgusu

İçindekiler

Son yılların en popüler medikal estetik prosedürleri denilince ilk akla gelenlerden biri dudak dolgusudur. Dudak dolgusu, dudaklarda istenen estetik görünümü elde etmeyi sağlayan en etkili ve pratik yöntem olarak kabul edilir. Dudak dolgusu prosedürü sayesinde kısa sürede ve acısız bir şekilde daha dikkat çekici, dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak mümkündür. Dudaklara hacim kazandırmak amacıyla uygulanan dudak dolgusu son derece sık tercih edilen bir medikal estetik prosedürdür. Doğala yakın dolgu maddelerinin dudaklara enjekte edilmesiyle uygulanan dudak dolgusu prosedüründen sonra daha estetik ve çekici bir dudak görünümüne kavuşulabilir.

Dudak dolgusu enjeksiyonundan optimum fayda sağlanması, etkili ve doğal sonuçlar alınabilmesi için hastanın istediği dudak şeklinin, yüz yapısıyla uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Yüzdeki diğer unsurlarla uyum sağlayacak bir planlama yapıldığı takdirde simetrik, çekici, feminen ve estetik açıdan tatmin edici dudaklara kavuşulabilir. Dudak dolgusu enjeksiyonu pek çok farklı nedene bağlı olarak dudakların zaman içinde kaybolan hacmini geri kazandırmanın etkili bir yoludur. Yüzdeki diğer bölgelerde olduğu gibi zaman içinde dudakların da hacim kaybetmesi olağan bir durum olarak değerlendirilir. Bu tür sorunları gidermenin en etkili yolu ise kişi özelinde planlanmış bir dudak dolgusu enjeksiyonudur.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu; alt ve üst dudak arasındaki oranın uyumlu bir şekilde artırılması, yaş almaya bağlı olarak dudaklarda meydana gelen hacim kayıplarının giderilmesi ve daha estetik bir dudak görünümüne sahip olunması amacıyla sıklıkla uygulanan bir medikal estetik prosedürdür. Dudakların iç kısmına ve çevresine dudak dolgusu enjekte edilerek, dudakların istenen hacme sahip olması ve estetik görünümünün iyileştirilmesi sağlanabilir. 

Güzel ve çekici olarak kabul edilen dudaklarda, alt dudağın üst dudaktan üçte bir oranında daha dolgun bir yapıda olduğu görülür. Diğer bir önemli nokta, gülümserken diş etlerinin görünmemesidir. Dudakların simetrisi, genişliği, hacmi, alt ve üst dudaklar arasındaki orantı gibi faktörler de dudakların güzel görünmesi üzerinde etkiye sahiptir. Doğal nedenlerle ince bir dudak yapısına sahip olan ya da yaş almaya bağlı olarak dudakları incelen kişilerin yüzlerinde genellikle yorgun ve mutsuz bir ifade görülür. Dudak dolgusu bu tür sorunları gidermek için tercih edilebilecek en etkili yöntemdir.

Dudak dolgusu enjeksiyonundan etkili ve doğal sonuçlar alabilmek için, kişinin yüz yapısıyla uyum sağlayacak bir dudak tasarımı yapmak gerekir. Dudak dolgusu enjeksiyonu yapılacak olan kişinin dudaklarının kenarlarından aşağı doğru sarkma olduğu durumlarda bu görünüm doğru noktalara yapılacak dolgu maddesi enjeksiyonuyla giderilebilir.

Dudak dolgusu prosedürü kapsamında genellikle hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin enjekte edilmesi söz konusudur. Dudak dolgusunun kalıcılığı ortalama 12 ila 18 ay arası sürer. Kalıcılık süresini etkileyen faktörler arasında; dudak dolgusu yapılan kişinin yapısal özellikleri, çevresel etkenler, enjekte edilen dolgu maddesi dozu, kullanılan dolgu maddesinin özellikleri ve kişinin mimik kullanım alışkanlıkları sayılabilir. 

Dudak dolgusu düzenli olarak tekrarlandığında elde edilecek sonuçların kalıcılık süresi uzayabilir. Dudak dolgusunun önemli bir özelliği, enjeksiyonun her hastada standart noktalara yapılmamasıdır. Bu sayede prosedür her hasta özelinde tasarlanabilmekte ve uygulanabilmektedir. Dudak yapısının kişi özelinde değişmesi nedeniyle enjeksiyon yapılması gereken noktalar da hastanın ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda planlanabilir. Bunun sonucunda ise her hasta için doğal ve estetik açıdan tatmin edici bir görünüme ulaşılabilir.

Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Dudaklarının boyutundan ya da şeklinden dolayı birtakım hoşnutsuzlukları olan kişiler arasında popüler bir medikal estetik prosedür olan dudak dolgusu enjeksiyonu sayesinde; dudaklarda daha estetik bir görünüm elde edilebildiği gibi dudaklardaki deformitelerin giderilmesi de mümkün olmaktadır. 

Yaş almaya bağlı olarak hacim kaybı görülen dudaklara hacim kazandıran dudak dolgusu aynı zamanda dudak çevresinde daha canlı, dinamik ve genç bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Böylece estetik açıdan etkileyici bir orantı yakalandığı gibi diğer yandan da dudaklardaki biçim bozukluklarını giderme yoluyla gülüş estetiği etkisi elde edilebilir.

Genellikle sahip olduğundan daha çekici ve dolgun dudaklara sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği dudak dolgusu son derece pratik ve konforlu bir medikal estetik prosedür olma özelliğine sahiptir. Dudak dolgusu prosedüründe kullanılan dolgu maddesi, enjekte edildiği bölgeye hacim kazandırır. Bu yüzden gerek ağız çevresinde gerek yüzün farklı bölgelerinde gençleştirme sağlamak için dudak dolgusu enjeksiyonu sıklıkla tercih edilir. 

Dudaklar, prosedür sırasında hyaluronik asit içerikli dolgu maddelerinin enjekte edilmesiyle parlak ve sağlıklı bir görünüm alır. Hyaluronik asit dudakları nemlendirme özelliğine sahip olduğu için dudak dolgusu enjeksiyonundan sonra dolgun ve çekici dudaklara kavuşmak mümkündür.

Dudak dolgusu enjeksiyonu planlandığı sırada öncelikle hastanın doğal görünümünün bozulmamasına özen gösterilmelidir. Gerek profilden gerek cepheden abartılı bir görünüme neden olacak dudak dolgusu enjeksiyonlarından uzak durmak gerekir. Kişiye özel tasarım ve planlama yapma yoluyla alt ve üst dudak uyumunu sağlamak, etkili ve doğal sonuçlar alınmasını sağlar. Dudakların yeniden şekillendirilmesine ihtiyaç duyulduğu durumlarda dudak şeklini, kişinin yüzüyle uyumlu olacak şekilde tasarlamak asla göz ardı edilmemesi gereken bir unsurdur. İlk dudak dolgusu enjeksiyonunda yüksek dozlarda dolgu maddesi enjeksiyonundan kaçınmak dikkat edilmesi gereken diğer bir unsurdur.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu tedavisine başlanmadan önce hastanın tedaviye uygunluğundan emin olunur. Daha sonra ihtiyaçlar ve beklentiler değerlendirilir. Hasta özelinde doğal ve etkili sonuçlar alınmasını sağlayacak şekilde bir planlama yapılır. Dudaklarda asimetri olması halinde planlama sırasında bu durum mutlaka değerlendirilir. Dudakların hangi bölgelerine, hangi miktarda dolgu maddesi enjekte edileceği hasta özelinde belirlenir.

Dudak dolgusu prosedüründen optimum fayda sağlanması için ilk adım hasta özelinde planlama yapılması olsa da, diğer adım olan doktorun uzmanlığı ve deneyimi de kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Dudak dolgusuna başlanmadan önce uygulama bölgesine lokal anestezi etkili krem sürülür ve etki etmesi için belirli bir süre beklenir. Dudaklar yapısal özelliklerinden dolayı çok fazla sinir sonlanmasına sahip bir bölgedir. Bu yüzden lokal anestezi altında uygulama yapılarak, enjeksiyon sırasında hastanın konforunu artırmak hedeflenir. Uygulama bölgesi uyuştuktan sonra çok ince uçlu iğnelerin ya da kanüllerin kullanılmasıyla dolgu enjeksiyonu gerçekleştirilir.

Dudak dolgusu enjeksiyonu hasta özelinde belirlenen noktalara yapılmalıdır. İki dudağın eklemleriyle orta noktalarına enjeksiyon yapıldığında dudak bölgesine hacim kazandırılabilir. İşlem sırasında öncelik her zaman için hastanın ağız ve dudak yapısına verilmelidir. Bu unsurların dikkate alınmaması ya da gereğinden fazla miktarda dolgu maddesinin enjekte edilmesi halinde doğallıktan ve estetik görünümden uzak bir sonuç alınması olasıdır. Gerekenden az miktarda dolgu maddesi enjekte edildiğinde ise istenilen etki yaratılamayacaktır.

Dudak dolgusu enjeksiyonundan sonra bölgede hafif bir morarma ve kanama görülmesi söz konusu olabilir. Enjeksiyon bölgesine en az 12 saat su değdirmemek, alanı sert darbelerden ve baskılardan korumak dikkat edilmesi gereken noktalar arasında sıralanabilir. Yine enjeksiyondan sonraki 2 saat boyunca herhangi bir şey yenilmemeli ve içilmemelidir. İlk 24 saat alkol tüketilmemesi, bol miktarda su içilmesi ve egzersiz yapılmaması önerilir.

Dudak Dolgusu İstanbul

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler;

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Dudak Dolgusu Hakkında Müşteri Yorumlarımız

Shojat Mirzayi
Shojat Mirzayi
2023-10-09
Sayenizde Yanaklarıma bayılıyorum 😍
Nesa Molayı
Nesa Molayı
2023-10-09
Muhteşem dudaklara sahip oldum elinize sağlık 😍
Mohadeseh Behrouzi
Mohadeseh Behrouzi
2023-10-06
Yaa Mükemmel bi Doktor kendisi dudaklarıma bayılıyorumm her aynaya baktikca 😍
Özgür Özyurt
Özgür Özyurt
2023-08-03
Oldukça ilgili ve yaptığı işlemlere çok özenen bir doktor. Sorularımı detaylı bir şekilde yanıtladı ve işlem sonrası takibini de sağladı. Tüm medikal estetik uygulamaları için gönül rahatlığıyla öneriyorum.
Sümeyye Çakmak
Sümeyye Çakmak
2023-07-15
Herkese tavsiye ederim gerçekten işinde çok iyi ve eli çok hafif 🙏
ebru s.
ebru s.
2023-06-01
Mutlu bey, güler yüzü ve samimiyeti ile tüm sorularıma sabırla cevap verdi. Gelecekte de ziyaret etmeyi planlıyorum. Ayrıca kolay kolay kimseyi hele de sağlık ve estetik konularında tavsiye etmez iken Mutlu beyi gönül rahatlığıyla tevsiye edebilirim.
asdfgasdasd
asdfgasdasd
2023-05-03
Eli hafif doktoruma tesekkur ediyorum
Sultan Sakinci
Sultan Sakinci
2023-05-03
Mutlu beyle dolgu ve botox işlemleri yaptık, öncelikle söylemeliyim ki dolgu yaptırmak acılı bir işlem değilmiş, bugüne kadar yanlış yapmışlar:) Hem çok doğal ve güzel sonuçlu oldu hem de pozitif enerjisi ile günümüzü güzelleştirdi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tek sorun çok yoğun olması, erkenden aramak lazım
nazan F
nazan F
2023-04-27
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Mutlu Beye botoks yaptırdım, cok memnun kaldım. İlgili ve sıcakkanlı biri.

Dudak Dolgusu Sıkça Sorulan Sorular

Kişi özelinde planlandığı, alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulandığı takdirde dudak dolgusu son derece etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Dudak görünümünü iyileştirme konusunda önemli bir rol oynayan dudak dolgusu sonrası elde edilen sonuçların kalıcılık süresi ortalama 12 aydır. Dudak dolgusu sırasında enjekte edilen dolgu maddesinin vücut tarafından emilme sürecine bağlı olarak dolgu enjeksiyonu zaman içinde etkisini yitirir. Enjekte edilen doz miktarı, dolgu maddesinin özellikleri ve kişinin yapısal özellikleri gibi etkenler dudak dolgusunun kalıcılık süresini etkileyen unsurlar arasında sayılabilir.

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişiler uygulamadan önce muayene edilir, bu sayede dudak dolgusu enjeksiyonuna engel bir durum olup olmadığı tespit edilir. Gebelik ve emzirme dönemindeki kişilere dudak dolgusu yapılmaz. Buna ek olarak; dudak dolgusu yapılacak kişilerde aktif uçuk ve dudak çevresinde aktif enfeksiyon olması halinde, uygulama için enfeksiyonun tamamen iyileşmesini beklemek gerekir. Kan pıhtılaşma sorunu, kanama diatezi ve Lupus gibi otimmün hastalıkları olan kişilere de dudak dolgusu yapılması söz konusu değildir.

Kadınların en çok tercih ettiği medikal estetik prosedürlerden biri olan dudak dolgusu hasta özelinde ve dudak yapısına uyumlu olacak şekilde planlanmalı, alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Dudak dolgusu prosedürü sırasında enjekte edilen dolgu maddesinin tam olarak etkisini göstermesi ve oturması için genellikle 7 ila 10 günlük bir süreye ihtiyaç duyulur. Dudak dolgusunun kalıcılığı 12 aya kadar devam edebilir. Enjekte edilen dermal dolgu maddesi etkisini kaybetmeye başlayınca dudaklar da, dolgu maddesinin sağladığı hacmi kaybederek eski görünümünü geri kazanır.

Dudak dolgusu pratik, konforlu ve cerrahi işlem gerektirmeyen bir medikal estetik prosedürdür. Alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından hasta özelinde planlanarak uygulanan dudak dolgusunun sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Dudak dolgusu fiyatları işlemi uygulayan doktorun uzmanlığına, deneyimine ve işlemin uygulandığı kliniğin fiyat politikasına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca; kullanılan dudak dolgusu malzemesinin kalitesi, enjekte edilen dolgu maddesinin miktarı, uygulama yapılan kişinin yapısal özellikleri, tedavi edilmek istenen bölgenin mevcut durumu ve benzer etkenlere göre dudak dolgusu fiyatları değişiklik gösterebilir.

Dudak dolgusu; dudaklardaki hacim eksikliğini veya çeşitli oransal/yapısal bozuklukları giderme, dudak konturuna belirginlik kazandırma ve daha estetik görünümlü dudaklara sahip olma amacıyla uygulanan bir medikal estetik prosedürdür. Uygulanması hızlı ve pratik bir işlem olan dudak dolgusu prosedürü ortalama 15 ila 20 dakika içinde tamamlanır. Dudak dolgusu enjeksiyonundan önce uygulama bölgesine lokal anestezik etkili krem sürüldüğü ve uyuşma sağlandıktan sonra enjeksiyona başlandığı için, hastalar dudak dolgusu prosedürü sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez.

Dudak dolgusu 18 yaş ve üzerindeki kişilere uygulanabilen bir medikal estetik prosedürdür. Ancak yaş şartını sağlayan her kişiye dudak dolgusu yapılacağı kanısına kapılmamak gerekir. Dudak dolgusu yaptırmak isteyen her birey muayene edilir, dudak dolgusu enjeksiyonuna engel bir sağlık sorunu olup olmadığı belirlenir ve dudak dolgusu prosedürüne uygunluk kararı hasta özelinde verilir. Dudak dolgusundan etkili sonuçlar alınmasını sağlamak için prosedür her hastanın dudak yapısına, ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun olacak şekilde planlanmalıdır. Ayrıca dudak dolgusu mutlaka alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. 

Dudak dolgusu sırasında ince uçlu iğneler kullanılarak dermal dolgu maddeleri enjekte edilir. Enjeksiyona bağlı olarak dudak dolgusundan sonra uygulama bölgesinde ödem oluşabilir. Çünkü son derece hassas bir yapıya sahip olan dudaklarda enjeksiyon nedeniyle travma meydana gelir. Enjeksiyona bağlı olarak ortaya çıkan ödem genellikle herhangi bir şey yapılmasına gerek kalmadan birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Ancak bu süre içerisinde kişinin yaşam kalitesini ve konforunu artırmak için düzenli aralıklarla soğuk kompres yapılabilir. 

Bir yanıt yazın

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?