0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Terleme Botoksu

Terleme Botoksu Nedir?

Terleme, normal bir şekilde gerçekleştiği takdirde vücut için oldukça faydalı bir durumdur. Aşırı terleme konusu ise vücut yapısındaki birtakım sorunların göstergesidir. Terleme botoksu da bu sorunu çözmek adına uygulanan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Etkili ve başarı oranı yüksek bir tedavi yöntemidir.

Gündelik hayat ile birlikte sosyal yaşantıyı da olumsuz etkileyen terleme, bu yöntem ile birlikte çözümlenecektir. Aşırı terleme sorunu, tedavi edilebilen bir hastalıktır. Bu aşamada öncelikli olarak bu sorunun ana kaynakları tespit edilmelidir. Devamında ise hastanın terleme botoksu için uygun olup olmadığına bakılacaktır.

Terleme botoksu, basit ve güçlü bir enjeksiyon işlemi olarak da tanımlanmaktadır. Psikolojik ve fiziksel kaynaklı terlemenin tedavisinde en hızlı ve en etkili yöntemlerin başında yer almaktadır. İlgili bölgeler tespit edilerek ince uçlu iğneler ile ilaç enjeksiyonu şeklinde tanımlanmaktadır. Son yıllarda en çok kullanılan ve tercih edilen tedavi türüdür. Başarılı bir uygulama neticesinde kısa süre içerisinde sonuç elde etmek pek tabi mümkündür. Ülkemizde bu uygulamayı gerçekleştiren çok sayıda klinik ve hekim vardır.

Terleme, vücuttaki toksinlerin atılmasında en sağlıklı doğal eylemlerden bir tanesidir. Fakat her konuda olduğu gibi terleme konusunda da aşırılık durumu, belli sorunları beraberinde getirmektedir. Terleme sorununun birçok farklı nedeni mevcuttur. Fiziksel ve psikolojik olarak iki ana başlıkta ele almak mümkündür. Tedavi yönteminin tespiti de buna göre belirlenecektir.

Terleme Botoksu Neden Yapılır?

Terleme eylemi, vücudun yorulması, aşırı hareketlilik durumu ve aşırı sıcak gibi nedenlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Fakat yapısal ya da psikolojik sorunlara bağlı olarak bu eylem abartılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Aşırı terleme sorunu olan hastalar, hiç hareket etmeseler dahi terlemektedir. Bu urum gündelik hayatı ve özellikle sosyal hayatı büyük ölçüde etkisi altına almaktadır. Aşırı terleme sorununun tedavisinde terleme botoksu en etkili tedavi yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkacaktır.

Terleme botoksu, aşırı terleme şikayetine sahip olan hastaların tedavisinde kullanılmaktadır. İnce uçlu iğneler ile birlikte vücudun belli bölgelerine ilaç enjekte etme işlemidir. Terleme sorununu çok daha başarılı ve kısa süre içerisinde ortadan kaldıracak olan bir yöntemdir. Klinik ortamda uygulanmaktadır.

Aşırı terleme şikayeti, hastaların hareket alanını da kısıtlamaktadır. Hasalar, kış aylarında dahi terlediklerini ifade etmektedir. Yaz aylarında ise bu sorun çok daha can sıkıcı ve rahatsız edici olacaktır. Terleme eylemi yoğun bir şekilde gerçekleştiği anlarda koku sorunu da meydana gelmektedir. Bu sorun, kişilerin özgüvenine de darbe vurmaktadır.

Terleme botoksu ile birlikte tüm bu şikayetleri ortadan kaldırmak pek tabi mümkündür. Doğru ve başarılı bir uygulama neticesinde hastanın yaşam kalitesi de belli oranda artacaktır. Terleyen bölgelerdeki kuruluk, psikolojik etkiyi de azaltacak ve özgüveni de yerine getirecektir.

Terleme Botoksu Kimler için Uygundur?

Aşırı terleme sorunu yaşayan hastalar için terleme botoksu yöntemi tavsiye edilmektedir. Aşırı terleme sorunu ilaç tedavisi ile çözülemediği anlarda bu yönteme başvurulacaktır. Fakat uygun olmayan hastaları da ele almak gerekecektir. Bu detaylar ise aşağıdaki gibidir:

  •       Terleme botoksu, hamileler için uygun bir tedavi yöntemi değildir.
  •       Emzirme döneminde olan kadınlar için de bu tedavi yöntemi uygun olmayacaktır.
  •       Cilt bölgesinde açık yara barındıran kişiler de kanamalara bağlı olarak bu tedaviden faydalanamayacaktır. Tedavi öncesi süreçte hekim tarafından bazı tetkikler yapılacaktır. Hastanın tedaviye uygun olup olmadığı da bu tetkikler neticesinde ortaya çıkacaktır.
  •       Cilt enfeksiyonu sorunu yaşayan kimseler de terleme botoksu uygulamasına dahil edilmeyecektir.
  •       Nörolojik sorunlar ile tedavi sürecinde olan hastalar da bu tedavi yönteminden faydalanamayacaktır. Kas zayıflığı ve türevlerine sahip olan hastalar için de aynı durum geçerlidir. Bu konuda hekimler de gerekli tüm uyarıları daha doğru bir şekilde yapacaktır.
  •       ‘’Aminoglikozit’’ türüne sahip olan ve antibiyotik kapsamında kabul edilen ilaçları kullanan hastalar da terleme botoksu için uygun değildir.
  •       Her tedavi yönteminde olduğu gibi bağışıklık sistemi bu yöntemde de büyük öneme sahiptir. Bağışıklık sistemi düşük olan hastalara da risk grubunda yer almaktadır. Terleme botoksu için uygun değildir.

Terleme Botoksu Nasıl Yapılmalıdır?

Terleme botoksu öncesinde şikayetçi olunan bölgelere iyot nişasta testi yapılmaktadır. Hemen ardından ilgili bölgeye 100 ila 150 ünite adar botoks enjekte edilecektir. Oldukça basit ve hızlı bir uygulamadır. El ve ayak bölgesinde uygulama için hastaya bağlı olarak ağrı kesici tedavisi de uygulanmaktadır.

Terleme botoksu, dakikalar içerisinde sonuçlanacak olan etkili bir tedavi türüdür. Hasta için herhangi bir şekilde yatış durumu söz konusu değildir. Tedavi, klinik ortamda yapılmaktadır. Enjeksiyon işleminin büyük bir yan etkisi mevcut değildir. Terleme botoksu, el ve ayak terlemelerine ek olarak koltuk altı bölgesine de uygulanmaktadır.

Terlemenin altında yatan farklı sorunlar mevcuttur ve öncelikli olarak bu sorunlar tespit edilecektir. 4Trleme problemi, fiziksel ya da psikolojik nedenlere bağlı olarak gelişme göstermektedir. Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulacaktır. Hekim tarafından hastaya birtakım sorular sorulacaktır. Sosyal ortamlarda aniden gelişen terlemeler mevcut ise psikolojik sorunlar ele alınacaktır. Terleme botoksu, her iki durumda da etkisini hızlı bir şekilde gösteren tedavi yöntemidir.

Terleme Botoksu Nerelere Yapılır?

Aşırı terleme durumu, vücudun yapısal anlamda sorun yaşadığını ortaya koyan göstergelerden bir tanesidir. Aşırı terlemenin iki ana başlıkta ele alınması gerekmektedir. Fiziksel sorunlar ve psikolojik sorunlar olarak bu başlıkları sunmak mümkündür. Kalabalık bir ortamda aniden gelen terleme, psikolojik olarak ele alınmalıdır. Aşırı hareketliliğe bağlı yoğun terleme gibi durumlarda ise fiziksel sorunlara bakılacaktır. Terleme botoksu, her iki durumda da etkili yöntemlerden bir tanesidir. Uygulama bölgeleri ise aşağıdaki gibidir:

        El

        Ayak

        Koltuk altı

Aşırı terleme sorunu daha çok koltuk altı bölgesinde görülmektedir. Özellikle yaz aylarında hastaların daha sık şikayette bulundukları gözlemleniyor. Renkli tişört giymek bazı hastalar için imkansız olabiliyor. Koltuk altının aşırı terlemesi ile birlikte kötü koku yayılımı da bir hayli fazla olacaktır. bu durum kişinin özgüvenini de etkisi altına alacaktır.

Terleme botoksu ile birlikte farklı bölgelerdeki terlemeler kısa süre içerisinde ortadan kaldırılacaktır. Ağrılı ya da ekstra müdahale gerektiren bir tedavi yöntemi asla değildir. Uygulanışı, diğer yöntemlere nazaran çok daha basittir. Deodorant kullanımı ya da ilaç tedavisi fayda sağlamadığı takdirde bu tedavi yöntemine başvurmak daha doğru olacaktır.

Terleme Botoksu Ne İşe Yarar?

Vücudun aşırı terlemesi sonucunda ortaya birtakım problemler çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi de kötü kolu olarak biliniyor. Bu durum, kişinin sosyal hayatını da olumsuz etkilemektedir. Terleme botoksu, bu sorunu tamamen ortadan kaldıracak olan bir tedavi yöntemidir. El ve ayak bölgesinde olduğu gibi koltuk altı terlemesini de engelleyen bir yöntemdir.

Yatış gerektirmeyen, ağrısız ve aynı zamanda kolay uygulanabilen bir tedavi türüdür. Etki süresi oldukça hızlıdır. Terleme sorununu herhangi bir şekilde çözememiş olan hastaların büyük bir kısmı da bu yöntemi tercih etmektedir. Terleme botoksu, terleme tedavisinde en hızlı sonuç elde edilen yöntemlerin başında yer almaktadır.

Araştırmalar neticesinde 3 ila 7 gün gibi bir süreç karşımıza çıkmaktadır. Bu süre zarfında tedavinin etkisi net bir şekilde gözlemlenecektir. Terleme botoksu, 1 yılda bir olmak kaydı ile düzenli olarak tekrar edilmelidir. Bu sayede etkisi çok daha uzun sürecektir. 

 

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?