0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Göz Altı Işık Dolgusu

İçindekiler

Doğal yaşlılık süreci, stres ya da çeşitlik rahatsızlık kaynaklı göz altı cilt problemleri için göz altı dolgusu estetik bir çözümdür. Cilt bakım ürünleri ile elde edilemeyen onarımlar için ameliyatsız çözümler aranmakta ve bu alanda en ideal çözüm olarak uygun medikal ürünlerle ilgili alanlara dolgu yapılması öne çıkmaktadır. Bilhassa hastanede yatışı gerektiren tedaviler, ciddi cerrahi prosedürler ve benzeri komplike tıbbi müdahalelerden çekinen insanlar için uygulanması kolay olan dolgu yöntemi ideal bir alternatiftir.

Yaş alma ile birlikte vücudun hemen her bölgesinde görülen deformasyonlardan göz çevresi ve göz altı da nasibini almaktadır. Göz altında yer alan cilt tabakası vücudumuzun kalanına göre daha incedir ve cilt altı destek dokusundan nispeten yoksun durumdadır. Ayrıca göz altı derimizin altında yer alan yağ yastıkçıkları yaş alma, yetersiz beslenme, stres, hastalık kaynaklı olarak zamanla hacmini yitirir. Çoğu kez eş zamanlı olarak da göz altlarında morarmalar ve çökmeler meydana gelir. Göz altı dolgusu çöken, incelen, moraran ve gerginliği kaybeden göz altı tabakasının sağlıklı ve estetik görünümünü yeniden kazanması için yapılan bir uygulamadır.

Klasik göz altı dolgusu ve gözaltı ışık dolgusu olmak üzere iki çeşit göz altı dolgusu yapılabilmektedir. Klasik göz altı dolgusunda sadece ilgili alana dolgu yapılarak hacim artışı sağlanırken, göz altı ışık dolgusunda göz altındaki çökmelerin dolgu ile düzeltilmesinin yanı sıra dolgu içeriğinde yer alan aminoasitler ve antioksidanların ektisi ile cildin yenilenmesi ve gençleştirilmesi hedeflenmektedir. 

Tüm göz altı dolgularının içeriğinde vücudumuzda da doğal olarak üretilen akışkanlığı yüksek hyalüronik asit bulunmaktadır. Klasik göz altı dolgusundan farklı olarak göz altı ışık dolgusunun içeriğinde hyalüronik aside ek olarak ayrıca 3 antioksidan, bakır, 8 aminoasit, çinko ve vitamin B6 da bulunur. Göz altı ışık dolgusu aynı zamanda bir mezoterapi olarak da değerlendirilmektedir. Işık dolgusu olarak tanımlanmasının sebeplerinden biri de göze doğrudan gelen ışığın bir kısmını yansıtabilmesidir.

Göz Altı Dolgusu Neden Yapılır?

Göz ve göz çevresi simayı doğrudan etkileyen bölgelerdir. Bakışınız ve duruşunuz ile mimikleriniz, yüz hatlarınızın ortaya çıkmasında ve yaşınızın yüz hatlarınızdan okunmasına sebep olmaktadır. Çökmüş, morarmış, torbalanmış göz altları kişiyi olduğu yaştan daha yaşlı gösterecek, bu durum zaman içerisinde ruh sağlığını da etkileyecektir. Zamanın yüz hatlarındaki etkilerini ortadan kaldırmak, sosyal ilişkilerde intibaa katkısı olan bakış ve mimiklerin olması gerektiği gibi görünmesini sağlamak üzere dolgu yöntemine başvurulabilir. Cerrahi müdahale yerine pratik yöntemlerle uzun vadeli etkiler elde etmek üzere yine bu yöntem uygulanabilmektedir.

Göz Altı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hastanede yatış ya da cerrahi bir müdahale olmaksızın kısa sürede yapılan göz altı dolgusu için genellikle iki farklı teknik kullanılmaktadır. Teknikler arasındaki tek fark dolguyu enjekte etmek için kullanılan aparattır.

        Medikal ürünlerle temizlenerek dezenfekte edilen göz altında, uygulama yapılacak bölge anestezi kremleri ile uyuşturulur.

        Tam uyuşma sağlanması için bir müddet beklenmesi gerekebilir.

        Uyuşan gözaltına kanül ya da enjektör yardımı ile özel dolgu maddesi enjekte edilir.

        Kanül ile yapılan uygulamadan sonra morarma ya da şişme ihtimali oldukça düşüktür ama göz altı bölgesindeki kemik oyuğunda yeterince derine inilemez.

        Enjektörlerle yapılan uygulamada ise doğrudan kemik üzerine kadar inilip dolgunun konulması mümkündür. Bu uygulamada ise şişme ve morarmaların görülmesi olasıdır.

        Dolgu işleminin yapılması yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

        Komplikasyon oluşma ihtimali çok düşük olduğu için işlem sonrası kişi rutin yaşantısına dönebilir.

        Göz çevresinin tam olarak normale dönmesi yaklaşık 3 – 4 gün sürebilir.

        Her iki uygulamanın da kesinlikle işin uzmanınca yapılması gerekmektedir. Konunun eğitimini almış ve bunu aldığı diploma ya da sertifika ile beyan edebilen kişilerce yapılan uygulamalarda komplikasyon riski çok daha düşüktür.

        Göz çevresi oldukça damarlı bir yapıya sahip olduğu için dolgu işleminin son derece dikkatli bir şekilde yapılması gerekir.

Göz Altı Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Estetik ve medikal bir uygulama olduğu için göz altı dolgusu 18 yaş ve üzerinde olup bu uygulamaya ihtiyaç duyanlara önerilmektedir. Göz altında;

 •       Halka oluşumu,
 •       Çökme,
 •       Morarma,
 •       İncelme olan kişilere göz altı dolgusu tavsiye edilmektedir.

Burada belirleyici olan kişinin kendi talebi olacaktır. Yorgun ve olunan yaştan büyük bir görünüme sebep olan göz altı deformasyonlarına müdahale ettirmek için yöntem arayışında dolgu alternatif bir yöntemdir. Genellikle hafif ve orta dereceli deformasyonlar için hayli etkilidir. Yüksek dereceli çökme, morarma, torba oluşumu gibi göz kapağını da etkileyen göz altı deformasyonlarında alternatif müdahalelere bakılmalıdır. Bu alternatiflerin içerisinde cerrahi müdahaleler de bulunmaktadır.

Göz Altı Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi bu uygulama da öncelikle özgüveni artıracaktır. Bu etkinin yanı sıra göz altı dolgusu;

 •       Cerrahi bir işlem değildir.
 •       Uygulama esnasında acı duymanıza sebep olmaz.
 •       Cilt renginizin güzelleşmesine katkı sağlar.
 •       Göz altı derisinin esnekliğini artırır.
 •       Morarmaların azalmasına ve kaybolmasına yardımcı olur.
 •       Göz altlarının daha gergin ve pürüzsüz bir hale gelmesini sağlar.
 •       Doku derinliğinde hidrasyon seviyesini artırır.
 •       Göz altı torbalarını kamufle eder.
 •       Göz halkalarını giderir.
 •       Hücre yenilenmesini sağlar.
 •       Daha dinç ve genç bir yüz ifadesi sağlar.
 •       Kısa sürede etkisi gözlenebilen bir uygulamadır.
 •       Uzun süre kalıcıdır.
 •       Diğer estetik uygulamalara nazaran, uzman kişilerce yapıldığında, yan etkisi neredeyse hiç olmayan bir uygulamadır.

Göz Altı Dolgusunun Yaşı Var Mıdır?

Dolgu işlemi damardan ya da solunum yolu ile verilen bir anestezi gerektirmez. Kanlı ya da dikiş gerektiren bir cerrahi müdahale de söz konusu değildir. Estetik kaygı ve dolayısıyla estetik müdahale talebinin yaşı oldukça düşmüş olsa da göz altı dolgusu 18 yaş üstü için önerilmektedir. Hücre yenilenmesinin ve deri elastikiyetinin hayli yüksek olduğu genç yaşlarda dolgu işlemi de dahil çoğu estetik müdahale gereksiz kalmaktadır. Bu nedenle ihtiyaç duyulan yaş itibari ile bu uygulamalara baş vurmak vücudun kendi dengesini muhafaza açısından da önemlidir.

Yirmili yaşların sonlarında ve bilhassa otuzlu yaşlar itibari ile vücutta, yüz bölgesi başta olmak üzere, deformasyon başlar. İlerleyen yaşın hücre yıkımını hızlandırıp hücre yenilenmesini yavaşlatmasının yanında çevresel etmenler, sigara, alkol, stres gibi diğer etmenler deformeyi hızlandırabilir. Dolgu uygulaması için üst yaş limiti bulunmamakla birlikte kullanılan dolgu ürününe herhangi bir alerjiniz olup olmadığı da önemlidir. İğne veya kanül ile yapılan uygulamalara, anestetik etkili kremlere herhangi bir alerjiniz varsa uygulama öncesi uzmana mutlaka bilgi vermelisiniz. 

Göz Altı Dolgusu Yaptırmak Ne Kadar Kalıcı?

Uzman bir estetisyen tarafından sağlıklı koşullarda gerçekleştirilen göz altı dolgusu 8 ile 12 ay arasında kalıcı olabilmektedir. Bazı uygulamalarda kişiye bağlı olarak bu etkinlik süresi 18 aya kadar uzayabilmektedir. Dolgunun ne kadar süre ile etkisini muhafaza edeceği işlem prosedürü ile alakalıdır. İşlem öncesinde göz altında tespit edilen çökmenin derecesi, kullanılan dolgu malzemesi miktarı, yapılan işlemin ne kadar süre ile kalıcı olacağını belirleyecektir.

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Göz Altı Dolgusu Hakkında Müşteri Yorumlarımız

Shojat Mirzayi
Shojat Mirzayi
2023-10-09
Sayenizde Yanaklarıma bayılıyorum 😍
Nesa Molayı
Nesa Molayı
2023-10-09
Muhteşem dudaklara sahip oldum elinize sağlık 😍
Mohadeseh Behrouzi
Mohadeseh Behrouzi
2023-10-06
Yaa Mükemmel bi Doktor kendisi dudaklarıma bayılıyorumm her aynaya baktikca 😍
Özgür Özyurt
Özgür Özyurt
2023-08-03
Oldukça ilgili ve yaptığı işlemlere çok özenen bir doktor. Sorularımı detaylı bir şekilde yanıtladı ve işlem sonrası takibini de sağladı. Tüm medikal estetik uygulamaları için gönül rahatlığıyla öneriyorum.
Sümeyye Çakmak
Sümeyye Çakmak
2023-07-15
Herkese tavsiye ederim gerçekten işinde çok iyi ve eli çok hafif 🙏
ebru s.
ebru s.
2023-06-01
Mutlu bey, güler yüzü ve samimiyeti ile tüm sorularıma sabırla cevap verdi. Gelecekte de ziyaret etmeyi planlıyorum. Ayrıca kolay kolay kimseyi hele de sağlık ve estetik konularında tavsiye etmez iken Mutlu beyi gönül rahatlığıyla tevsiye edebilirim.
asdfgasdasd
asdfgasdasd
2023-05-03
Eli hafif doktoruma tesekkur ediyorum
Sultan Sakinci
Sultan Sakinci
2023-05-03
Mutlu beyle dolgu ve botox işlemleri yaptık, öncelikle söylemeliyim ki dolgu yaptırmak acılı bir işlem değilmiş, bugüne kadar yanlış yapmışlar:) Hem çok doğal ve güzel sonuçlu oldu hem de pozitif enerjisi ile günümüzü güzelleştirdi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tek sorun çok yoğun olması, erkenden aramak lazım
nazan F
nazan F
2023-04-27
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Mutlu Beye botoks yaptırdım, cok memnun kaldım. İlgili ve sıcakkanlı biri.
Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?