0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Migren Botoksu

 Migren Botoksu Nedir?

Migren botoksu, migren hastalığının tedavisinde uygulanan en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Tedavide asıl amaç, kas ve sinirler arasındaki irtibatı kopararak ağrıyı azaltmaktır. Başarı oranı en yüksek tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Migren atağı şikayeti ile gelen hastaların tedavisinde genellikle bu yöntem kullanılmaktadır.

Botoks uygulaması ile birlikte hedef bölgeye ulaşmak çok daha kolay ve sağlıklı olacaktır. Etkin şekilde kullanılan yöntem, migren ataklarını tamamen yok etmek adına güçlü bir tedavi yöntemidir. Hekim tarafından belirlenen noktalara doğru şekilde uygulanmaktadır. Etki süresi diğer yöntemlere nazaran daha hızlıdır. Ağrısız bir yöntem olduğunu da ifade etmek gerekmektedir.

Migren, hastanın gündelik yaşantısını etkileyen ve şiddetli baş ağrısına sebebiyet veren bir hastalık türüdür. Tedavi edilmediği takdirde ilerleme kaydedecektir. Hastalarda daha çok bulantı ve ışığa aşırır duyarlılık gibi belirtiler gözlemlenmektedir. Aşırı yoğun ışığa maruz kalındığı takdirde migren atakları güçlü bir hal alacaktır. Gündelik hayatın yanı sıra sosyal yaşantıyı da etkileyen bir hastalıktır.

Migren botoksu, bahis geçen hastalığın tedavisinde hızlı bir iyileşme süreci yaratmaktadır. Yan etkileri diğer yöntemlere nazaran daha azdır. Hastanın taburcu edilmesi de oldukça hızlıdır. Bu tedavi ile birlikte düzenli ilaç kullanımı da sonlanacaktır. Ağır migren ilaçları hastayı güçsüz hale getirmektedir. Bu ilaçların kesilmesi adına Migren botoksu tavsiye edilmektedir.

Migren Botoksu Neden Yapılır?

Migren botoksu, migren belirtisi gösteren hastaların tedavisi için yapılmaktadır. En etkili tedavi yöntemlerinden bir tanesidir ve başarı oranı da bir hayli yüksektir. Migren botoksu sayesinde ağır ilaç kullanımının önüne geçilmektedir. Migren, hastanın gündelik hayatına etki eden sıkıntılı bir hastalıktır. Işığa karşı aşırı duyarlılık, bulantı, kusma gibi durumlar meydana getirmektedir.

Migren hastalığının tamamen tedavi edilmesinde birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. İlaç tedavisi de onlardan bir tanesidir. Fakat migren botoksu ile birlikte ağır ilaçlara veda edilmektedir. Migren, tedavi edilmediği takdirde ilerleme kaydeden ve ağrı yükünü arttıran bir hastalıktır. Özellikle yoğun ışığın bulunduğu ortamlar, migren hastaları için sıkıntılı ortamlardır.

Migren ataklarının artmaya başladığı anlarda hastanın kendine gelmesi de uzun sürecektir. Yaşam kalitesini düşüren ağrılı bir hastalıktır ve tedavi edilmesi şarttır. Migren botoksu ile birlikte yaşam kalitesi artacaktır. Çözüm elde etmek adına son yıllarda en çok tercih edilen ve tavsiye edilen yöntemlerden bir tanesidir. Migren botoksunun başarı oranı da oldukça yüksektir.

Kronik hale gelen ağrılar, Migren botoksu ile birlikte hafife indirgenecek ve bir süre sonra ortadan kalkacaktır. Tedavi sonrası süreç de oldukça iyi geçmektedir ve yatış gerektiren bir uygulama asla değildir.

Migren Botoksu Kimler için Uygundur?

        Migren botoksu, migren atakları şikayeti ile başvuran hastalar için uygun bir tedavi yöntemidir. Her hasta için uygundur cümlesi ise hatalı olacaktır. 

        Migren ataklarının azaltılması adına kullanılan bir tedavi yöntemidir.

        1 aylık süre zarfında 2 ya da çok daha fazla atak geçiren hastalar, migren botoksu tedavisi için kontrol altına alınacaktır. Baş ağrısı yoğunluğunun fazla olması durumu, migren botoksu için uygunluk taşımaktadır.

        Migren tedavisinin en etkili yöntemlerinden bir tanesidir. Peki ama kimlere uygulanmaz? Bu sorunun yanıtı da aşağıdaki gibidir:

Gebe kadınlar, migren botoksu uygulaması için kesinlikle uygun değildir. Gebelik adına herhangi bir belirti mevcut ise bu konu hekim ile paylaşılmalıdır.

Emzirme döneminde olan kadınlar için de migren botoksu uygu bir tedavi yöntemi olmayacaktır. Bu tedavi hasta için uygun olsa dahi bebeğe etkisi olumsuz olacaktır.

18 yaş sınırı olan bir tedavi yöntemidir. 18 yaş altı hastalar için bu tedavi mümkün değildir.

Yoğun derecede kas hastalığı ve türevlerine sahip olan hastalar da bu yöntemden faydalanamayacaktır. Migren botoksu öncesinde gerekli tüm tetkikler yapılacaktır. Hastanın uygunluk durumu da yine bu tetkikler neticesinde belirlenecektir.

Migren Botoksu Nasıl Yapılmalıdır?

Migren botoksu, kişinin kendi başına uygulayabileceği amatör bir tedavi yöntemi değildir. Hekim tarafından yapılacak tetkikler neticesinde bu tedavi için uygun ortam hazırlanacaktır. Migren botoksu tedavisinde, küçük çaptaki iğneler kullanılmaktadır. Alın ve şakak bölgesinde yer alan kaslara, küçük iğneler yardımı ile ilaç enjekte edilecektir.

Enjeksiyon işlemi ile birlikte sinir uçlarına ulaşmak çok daha kolay bir hal almaktadır. Tedavinin etki süresinin hızlı olması da tam olarak bu yüzdendir. Ağrı iletiminin kesilmesi ise bu tedavi yönteminde asıl hedeftir. Standart bir migren botoksunda, 33 noktaya enjekte işlemi yapılmaktadır. Bu noktalar, hekim tarafından belirlenecektir.

Tek ya da iki seans kararı ise hekim tarafından verilecektir. Aynı şekilde bir seansta kaç noktaya enjeksiyon yapılacağı da yine hekim tarafından belirlenecektir. Doğru uygulama neticesinde en hızlı sonuç veren tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Yatış gerektiren ya da ağrı yaratan bir uygulama kesinlikle değildir. Son yılların en başarılı yöntemleri arasında gösterilmektedir. Tedavi sonrası süreç de hasta adına olumlu geçmektedir.

Migren Botoksu Nerelere Yapılır?

Migren botoksu, migren tedavisindeki en başarılı uygulamalardan bir tanesidir. Uygulama bölgeleri ise sabittir. Burada en önemli detay ise uygulama noktalarının belirlenmesi olacaktır. Az önce de ifade edildiği gibi standart bir tedavide 33 noktaya enjekte işlemi yapılmaktadır.

Şakaklar, ense ve aynı zamanda alın bölgesi, botoks uygulamasının hedef bölgesidir. Farklı noktalar hedef alınarak enjekte işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilecektir. Migren botoksu, etki hızı en yüksek tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Buna ek olarak tedavi sonrası süreç de hasta için çok daha rahat ve ağrısız geçecektir.

Migren atalarını yoğun bir şekilde yaşayan hastaların yaşam kalitesini artırmak adına uygulanacak olan bir yöntemdir. Tek başınıza uygulayacağınız bir işlem kesinlikle değildir. Tedavi için uygunluk ise hekim tarafından belirlenecektir.

Migren Botoksu Ne İşe Yarar?

  •       Migren tedavisindeki en etkili yöntemlerden biri olan migren botoksu, ağrıların belli oranda azalmasına yardımcı olacaktır. Etki süresi en hızlı ve en güçlü yöntemlerden bir tanesidir.
  •       Migren botoksunun bilinen en büyük katkısı ise ağrılı ilaç kullanımını sona erdiriyor olmasıdır. Botoks uygulaması ile birlikte migren hastaları ilaçlara veda edecektir.
  •       Migren ataklarındaki belirgin azalma, yapılan araştırmalar neticesinde tespit edilmiştir.
  •       Migren botoksu sonrası 10 günlük süre içerisinde net bir etki gözlemlenmektedir. Diğer tedavi yöntemlerine kıyasla bu süre çok daha tatmin edicidir.
  •       Migren botoksu, hastane ya da klinik ortamda kısa süre içerisinde uygulanmaktadır. Yatış gerektiren bir tedavi ya da müdahale yöntemi kesinlikle değildir. Hasta konforu her zaman için bir adım öndedir ve öncelik olarak belirlenmiştir.
  •       Hasta, migren botoksu sonrası kısa süre içerisinde gündelik hayatına adapte olacaktır. Aynı şekilde sosyal aktivitelerini ve ekstrem faaliyetlerini de yerine getirebilecektir. Tedavi sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar ise hekim tarafından aktarılacaktır.

Migren botoksu, migren ataklarını yüksek oranda azaltmaya yarayacaktır. Ameliyat gerektiren bir yöntem kesinlikle değildir. Hasta konforunu arttıran ve ilaçlara kıyasla etki gücü daha yüksek olan basit ve etkili bir tedavi yöntemidir. Gebe kadınlar ve emziren kadınlar ile birlikte 18 yaş altı hastalara uygulanmamaktadır.

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?