0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Elmacık Kemiği Dolgusu Kaç Günde Oturur?

Elmacık kemiği dolgusu, estetik ve güzellik konularında en sık konuşulan uygulamalardan biridir. Elmacık kemiği dolgusu kaç günde oturur, uygulamadan ne kadar süre sonra yüz profili istenen şekle gelir şeklinde çok sayıda soru ve cevapları merak edilmektedir. Dolgun elmacık kemiklerine sahip olmak geçmişten günümüze oldukça istenen bir estetik görünüştür. Elmacık kemiği dolgusu ile estetik ameliyata gerek kalmadan dolgun ve belirgin elmacık kemiğine sahip olabilirsiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Yüksek ve belirgin elmacık kemikleri, bazı kişilerde doğuştan sahip olunan bir yüz hattını ortaya koymaktadır. Yaş alma süreciyle yüz destek dokularının kaybolmasıyla elmacık kemiklerinde de çökme ve şeklini kaybetme ortaya çıkabilir. Bu çökmeler sonucunda elmacık kemiğinin istenen şekle getirilmesi için uygulanmaktadır. Yaş alma, kilo kaybı ve diğer sebeplere bağlı olarak elmacık kemiğini kaybolan görüntüsünü geri kazandırmak için elmacık kemiği dolgusu yapılabilir. Bazı kişilerde çökme olmaksızın doğuştan gelen ince yüz hattı ve belirgin olmayan elmacık kemikleri var ise yine istenen yüz profili için bu uygulama yapılabilmektedir.

Elmacık kemiği dolgusunda Hyalüronik asit içerikli dermal dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Vücut ile oldukça uyum sağlayan Hyalüronik asit içerikli dermal dolgular sayesinde elmacık kemiği bölgesindeki dokuların hacmi arttırılabilir. Aynı zamanda o bölgedeki ince çizgiler ve kırışıklıklar da giderilebilir. Bu sayede daha canlı, parlak ve geniş görünümlü bir yüz hattına kavuşulabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Yapılır?

Yüz profilinin V şeklinde olması, doğal güzellik ve gençlik kriterlerinin önemli temsilcisi olarak sayılmaktadır. Elmacık kemiği dolgusu da yüzün V şeklinde bir hatta kavuşmasını sağlayarak genç görünümü ortaya çıkarabilir. Elmacık kemiği dolgusu, nazolabial kıvrım çizgilerini yumuşatarak tüm yüze gençlik etkisinin yansımasını sağlamaktadır. Eğer elmacık kemiklerinden biri diğerine nazaran daha çıkık görünüme sahip ise bu asimetrinin giderilmesi için de elmacık kemiği dolgusu yapılabilir. Bu sayede yüz daha simetrik hale getirilmektedir.

Elmacık kemiği dolgusu öncelikle yüzün V şeklini alması, belirgin ve dolgun elmacık kemiğine kavuşmak denilebilir. Kilo kaybı ve yaş alma nedeniyle yüzde meydana gelen hacim kaybını gidermek için de medikal estetik uygulaması olan elmacık kemiği dolgusu yapılabilmektedir. Yüzün doğal konturunun yenilenmesini, nazolabial kıvrımlarının daha estetik durmasını ve elmacık kemiğinin daha simetrik olmasını isteyen kişilere bu uygulama yapılmaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu, dolgu malzemesinin enjekte edilmesiyle uygulanmaktadır. Uygulama öncesi yüze uygulanacak bölge lokal anestezik etki sağlayan bir krem ile uyuşturulmaktadır. Ardından dermal dolgu maddesi belirlenen noktalara küçük dozlar eşliğinde enjekte edilmektedir.

Elmacık kemiğine uygulanan bu işlem de diğer medikal estetik uygulamalarında olduğu gibi gözle görülür bir fark yaratmaktadır. Ancak elmacık kemiğine dolgu maddesi olarak uygulanan Hyalüronik asit uygulamanın ardından bir süre daha su çekmeye devam ettiğinden dolayı yaklaşık 2 hafta sonra yüze ve mimiklere oturmaktadır. Uygulamadan sonra yüzde hafif şişlik ve kızarıklık oluşabilir. 1 – 2 gün içerisinde bu hafif yan etkiler ortadan kalkmaktadır. Elmacık kemiği dolgusu bu süreden sonra yüze oturmaya başlamaktadır. Yaklaşık 2 veya 3 hafta içerisinde de yüz görünümü istenen şekle gelmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusunun Yan Etkisi Var Mı?

Medikal estetik uygulamalarının tümü gibi elmacık kemiği dolgusu da alanında deneyimli ve uzman doktorlar tarafından uygulanması gereken bir işlemdir. Yeterli uygulama deneyimine sahip olan uzman doktorlar tarafından yapılan bu işlem oldukça güvenlidir. Doğru tekniklerle uygulanan bir elmacık kemiği dolgusunda istisnalar haricinde herhangi bir aşırı yan etki görülmemektedir.

Elmacık kemiği dolgusundan sonra enjeksiyon uygulanan bölgede kızarıklık, morarma, şişlik ve aşırı hassasiyet görülmesi olağan bir durum olarak kabul edilmektedir. Bu rahatsızlıklar kısa bir süre içerisinde kendiliğinden düzelmektedir. Doktorunuz tarafından yan etkiler konusunda bilgi alabilirsiniz.

Elmacık kemiği dolgusu enjeksiyonu ile yapılan medikal estetik uygulamasındaki elde edilmek istenen kalıcılık ise ortalama 12 – 18 ay arasında değişmektedir. Kalıcılık etkisi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kullanılan doz bu uygulamada önemli rol oynamaktadır. Elmacık kemiğine uygulanan dolgu, belirli periyotlarla tekrarlandıkça işlemin kalıcılık süresi uzamaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Avantajları

Elmacık kemiği dolgusu avantajları arasında öncelikle ağrısız bir işlem olması öne çıkmaktadır. Dolgu işleminin sonuçları hemen fark edilmektedir. Ayrıca uzun iyileşme süreçlerine gereksinim duyulmamaktadır. Elmacık kemiği dolgu işlemi cerrahi bir müdahale olmadığı için iyileşme sürecine gerek olmayıp kişinin iş ve sosyal yaşamında kesinti olması beklenmemektedir.

Elmacık kemiği dolgusunda kullanılan dermal dolgu maddesi içerisindeki Hyalüronik asit; oldukça doğal bir takviye niteliği taşıdığından dolayı vücuda yabancı madde enjekte edilmiş hissine neden olmamaktadır. Elmacık kemiği dolgusu ile oldukça doğal bir yüz görünümü elde edilmesi mümkündür. 

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

Günler Saatler
Pazartesi 10:00–19:00
Salı 10:00–19:00
Çarşamba 10:00–19:00
Perşembe 10:00–19:00
Cuma 10:00–19:00
Cumartesi 10:00–19:00
Pazar Kapalı

 

Neredeyiz

Bir yanıt yazın

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?