0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Gözaltı Işık Dolgusu Kalıcı mı?

Gözaltı Işık Dolgusu Kalıcı mı

Gözaltında morluk, torbalanma ve kırışıklık gibi sorunların giderilmesinde oldukça etkili olan ve birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilen gözaltı ışık dolgusu, yalnızca göz çevresine uygulanmaktadır. Göz etrafına gelen ışığı yansıtan, cildi aydınlatan ve canlandıran gözaltı ışık dolgusu, sekiz tane amino asit, hyaluronik asit, üç tane antioksidan, mineral, vitamin ve uygulama esnasında ağrı olmaması adına lokal anestezi içermektedir. İçerisindeki maddeler ve bileşenler sayesinde gözaltı ışık dolgusu, hücrelerde yapılandırmaya yol açmaktadır. Aynı zamanda göz çevresinde aydınlatma ve canlandırma etkilerini de ortaya çıkarmaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu uygulaması, belirli seanslar içerisinde ameliyatsız bir şekilde yapılmaktadır. Genellikle 12-18 ay boyunca etki gösteren ışık dolgusu, bu süreç içerisinde etkisini yavaş yavaş kaybetmektedir. İnce iğneler yardımıyla uzman hekimler tarafından yapılan gözaltı ışık dolgusu, etki ettiği dönem boyunca, büyük bir farklılık ortaya koymaktadır. Bu sebeple sıklıkla yaptırılan bir yöntem olan gözaltı ışık dolgusu, etkisini kaybettiği dönem itibariyle tekrardan birçok kişi tarafından yeniden uygulattırılmaktadır.

Kalıcı Bir Gözaltı Işık Dolgusu Var Mıdır?

Ameliyatsız bir estetik müdahale yöntemi olan gözaltı ışık dolgusu, ince uçlu iğneler yardımıyla göz çevresine uygulanmaktadır. Bu işlemin yapılmasının ardından 1-1.5 yıl kadar etkisi devam etmektedir. Fakat, herhangi bir şekilde gözaltı ışık dolgusu için kalıcı etkisi vardır demek yanlıştır. Zira, hali hazırda kalıcı etkiler geliştirilebilmesi adına tıp alanında çalışmalar yapılsa da henüz etkili kalıcılık çözümüne ulaşılamamıştır. Bu sebeple, oldukça etkili olan ve gözaltı bölgesinde ortaya çıkan kırışıklık vb. gibi problemleri süreli olsa da ortadan kaldırıp, uygulandığı bölgeyi canlandırma özelliğine sahip olan ışık dolgusu, etkisini kaybettikten sonra yeniden yaptırılabilmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu İşlemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Ameliyatsız olarak uygulanan gözaltı ışık dolgusu, ince uçlu bir enjeksiyon yardımıyla yapılmaktadır. Bu uygulama öncesinde, kişinin göz bölgesi topikal anestezi kremi sürülerek, uyuşturulmaktadır. Dolgu içerisinde her ne kadar lokal anestezi bulunsa da bu sayede acı ve ağrı hissiyatının tamamen önüne geçilmektedir. Gözaltı bölgesinin uyuşturulmasının akabinde bölge özenli bir şekilde temizlenmektedir. Daha sonrasında gözaltı ışık dolgusu, bölgeye özenle uzman hekim tarafından enjekte edilmektedir. Bu işlemler yaklaşık 10 dakika içerisinde de gerçekleştirilmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözaltı ışık dolgusu yaptırılmasının ardından uzman doktorlar tarafından kişilere yapılması ve yapılmaması gereken şeyler hususunda direktifler vermektedir. Bu direktiflere göre, iyileşme sürecinde oluşabilecek sorunların önüne geçilebilmektedir. Buna göre, gözaltı ışık dolgusu tedavisinin hemen ardından nelere dikkat edilmelidir?

Gözaltı ışık dolgusu tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler:

  •       Gözaltı ışık dolgusu işleminin ardından 2 gün boyunca sıcak suyla banyo yapılmamalıdır.
  •       İşlemin ardından 5 dakikayı aşmayacak sürede buz tedavisi yapılmalıdır.
  •       İşlem sonrasındaki 2 gün boyunca mimik gerektiren aşırı yüz hareketlendirmelerinden uzak durulmalıdır.
  •       2 hafta boyunca aşırı efor sarf edilmesi gereken işlerden ve spor aktivitelerinden uzak durulmalıdır.
  •       İşlem sonrasındaki 2 hafta boyunca ne aşırı sıcak ne de çok soğuk olan ortamlarda bulunulmamalıdır.

Gözaltı Işık Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Birçok kişi tarafından göz bölgelerinde oluşan kırışıklık vb. problemlerin baş göstermesi sonrasında başvurulan bir tedavi yöntemi olan gözaltı ışık dolgusu, beraberinde uygulama ardından birçok avantajı getirmektedir. Ameliyatsız olması başlı başına bu tekniğin en büyük avantajı olmakla birlikte, gözaltı ışık dolgusunun olumlu etkileri şunlardır;

  •       Acı ya da ağrı hissiyatının oldukça az olması ve işlem sonrasındaki 24 ila 48 saat içerisindeki tüm ağrı hissiyatının gitmesi
  •       Uygulamanın ardından oldukça kısa bir sürede olumlu etkilerin kendini göstermesi
  •       Neredeyse 18 aya kadar kalıcılığını koruması
  •       Ameliyatsız bir işlem olması sebebiyle komplikasyon etkisinin neredeyse hiç olmaması

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Bir yanıt yazın

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?