0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Jawline Botoks Nedir? Nasıl Yapılır?

Jawline Botoks Nedir Nasıl Yapılır

Yüz, insan vücudunun ilk odak noktasıdır. Yüzün estetik bir görünüm elde edebilmesi için yüzdeki tüm unsurların birbiriyle uyum içerisinde olması gerekir. Yüzdeki en önemli unsurlardan biri ise çenedir. Çene yüzle uyumlu, düzgün ve simetrik hatlı olduğunda hem kadınlarda hem erkeklerde güçlü ve çekici bir çene hattının varlığından bahsedilebilir. Estetik bir görünümün temeli olan belirgin çene çizgisi her ne kadar hem kadınlarda hem erkeklerde önemli olsa da, bu aşamada cinsiyete özgü bazı özelliklerin göz önünde bulundurulması çok önemlidir. Kadınlarda daha oval bir alt yüz oluşturan çene çizgisi güzel olarak değerlendirilirken, erkelerde kare çene çizgisinin yüzü erkeksileştirmesi söz konusudur.

Çene çizgisi çoğunlukla yüzdeki önemi fark edilmeyen bir bölgedir. Bununla birlikte temel olarak yüzdeki üst, orta ve alt üçte birlikte bölümün orantısı estetik bir görünümün olmazsa olmazıdır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak kaybedilen hacmin geri kazanılmasını sağlayan çene dolgusu, aynı zamanda yanak ve çene bölgesine yapısal destek verir. Böylece kişinin yüzünde daha genç ve dengeli bir çene çizgisi elde edilmesi mümkün olur. Hasta özelinde gerekli görülmesi halinde alt yüzdeki aşırı aktif kasların bir kısmını gevşetmek için jawline dolgusu botoks enjeksiyonuyla kombine edilebilir.

Çene hattının belirginliğini kaybetmesi yaş alma, genetik yapı ve darbe alma gibi etkenlere bağlı olarak söz konusu olabilir. Bu tür durumlarda çene de sarkma oluşabilir, çenenin uç yapısı olması gerekenden daha geride yer alabilir veya çenede sivri, geniş ya da asimetrik bir görünüm meydana gelebilir. Ortaya çıkan görünümün estetik açıdan hoşnutsuzluğa neden olması halinde hem kadınlarda hem erkeklerde memnuniyetsizlik doğabilir. Söz konusu sorunları gidermek için en etkili yöntemlerden biri olan jawline dolgusu sayesinde şık, çekici ve simetrik bir çene yapısına kavuşulabilir.

Jawline Dolgu Nasıl Yapılır

Jawline dolgu yaklaşık 30 dakika içinde tamamlanan bir medikal estetik prosedürdür. Jawline dolgu prosedürü sırasında mandibula boyunca birden çok bölgeye enjeksiyon yapılır. Uygulama öncesi hedef bölgeye lokal anestezi etkili krem uygulanır. Bu sayede kişi acı ya da ağrı hissetmez. Enjeksiyona bağlı hafif rahatsızlık ve batma hissedilmesi olasıdır.

Jawline dolgu prosedürü kapsamında dermal dolgu maddelerinin enjeksiyonu gerçekleştirilir. Bu sayede çene etkili bir şekilde yeniden şekillendirilir, tanımlanır ve geliştirilir. Gevşek cilt ve gıdı görünümü azaltılır. Kadınlarda elde edilmek istenen estetik açıdan tatmin edici yüz şekline bağlı olarak, çene hattı dolgusu prosedürüyle yumuşaktan serte kadar değişebilen bir açı elde edilmesi mümkündür.

Jawline dolgu kalıcılık süresi genellikle 15 ila 18 ay arasında olur. Ancak bu süre belirli etkenlere bağlı olarak kişi özelinde değişiklik gösterebilir. Jawline dolgu enjeksiyonu sonrası elde edilen sonuçların daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için UV ışınlarından kaçınmak ve güneş kremi kullanarak cildi güneşten korumak önemlidir. Ayrıca bol miktarda su içilmeli ve cilt düzenli olarak nemlendirilmelidir. Bunların yanı sıra stresten uzak durulmalı ve sağlıklı bir beslenme programı uygulanmalıdır.

Jawline dolgunun en önemli özelliği güvenilir, etkili ve hızlı sonuç veren pratik bir medikal estetik prosedür olmasıdır. Jawline dolgusu herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Her medikal estetik prosedürde olduğu gibi enjeksiyona bağlı olarak uygulama bölgesinde kızarıklık, şişlik, morarma, kaşıntı ve hassasiyet oluşması mümkündür. Jawline dolgusundan sonra ortaya çıkan şişlik genellikle 48 ila 72 saat içinde kendiliğinden düzelmekte olup herhangi bir müdahalede bulunulması gerekmez. Ancak olası şişliği minimize etmek için jawline dolgusundan sonraki en az 24 saat boyunca egzersiz yapmaktan ve sert yiyecekler çiğnemekten kaçınılmalıdır.

Jawline Dolgu Neden Yapılır?

Erkeklerin ve kadınların yüzlerini çevreleyen çene çizgisinin daha erkeksi ya da kadınsı bir görünüm kazanması amacıyla uygulanan jawline dolgusu ile çene çizgisi konturu oluşturmak mümkündür. Cilt çeşitli nedenlere bağlı olarak elastikiyetini kaybetmeye ve sarkmaya başlayınca, çene çizgisi yumuşar ve belirginliğini kaybetmeye başlar. Ağız köşelerinde sarkma oluşmasının yanı sıra kukla çizgileri ve gıdı meydana gelir.

Yağ dokusunun kaybına bağlı olarak genellikle çene çizgisi boyunca, gıdı öncesi sulkus olarak adlandırılan ve gıdı görünümünü daha öne çıkaran iki oluk meydana gelir. Bu tür durumlarda çizgileri doldurmak, kaybolan yerlere hacim kazandırmak, lifting etkisi yaratmak ve stratejik bir şekilde yerleştirilen dolgu maddeleri sayesinde gıdı görünümünü kamufle etmek için dermal dolgu maddelerinden faydalanılabilir. Gerekli görülmesi halinde jawline dolgu prosedürü cilt sıkılaştırıcı tedavilerle kombine edilebilir.

Yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan görünümü gidermek için hedef bölgeye enjekte edilen dermal dolgu maddelerinin diğer bir özelliği, genç bir görünümü korumaktan ve cildin geri dönme yeteneğinden sorumlu olan elastin ve kolajen üretimini tetiklemesidir. Bu sayede hastanın yüzünde çene çizgisi bölgesinin daha sıkı ve hacimli bir görünüm kazanması sağlanır. Sağladığı etkili ve doğal sonuçlar nedeniyle jawline dolgusu her geçen gün daha sık uygulanmaktadır.

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Bir yanıt yazın

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?