0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Jawline Dolgusu Fiyatları

jawline dolgusu fiyatları

Jawline dolgu fiyatları kullanılacak olan dolgu malzemesine, enjekte edilen doza, uygulamayı yapan doktorun uzmanlığına ve fiyat politikasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yalnızca fiyatın ucuzluğu nedeniyle bu alanda uzmanlığı ve deneyimi olmayan doktorlar ile kalitesiz dolgu malzemeleri tercih edilmemelidir. Çünkü jawline dolgusunun başarısında dolgu maddesinin kaliteli ile doktorun uzmanlığı ve deneyimi kritik bir role sahiptir. Jawline dolgusu sırasında yüksek kalitede dolgu malzemesinin kullanılması hem dolgunun daha uzun süre kalıcı olması hem hastanın genel sağlık durumu açısından son derece önemlidir.

Her hastanın çene yapısı ve şikayeti farklı olduğu için jawline dolgusu sırasında kullanılacak doz hasta özelinde değişiklik gösterir. Buna bağlı olarak jawline dolgu fiyatını etkileyen unsurlardan birinin, enjekte edilen doz miktarı olduğu açıkça ifade edilebilir. Jawline dolgu yaptırırken önemli olan diğer bir konu uygulamayı yapan doktorun uzmanlığı ve deneyimidir. Dolgu uygulaması hasta özelinde planlanmaz ve doğru tekniklerle uygulanmazsa gerek sağlık açısından risklerle gerek istenen görünümün elde edilememesi gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

Medikal Estetiğin Yükselen Yıldızı: Jawline Dolgu

Jawline dolgu son yılların popüler medikal estetik prosedürlerinden biridir. Kişinin, herhangi bir cerrahi prosedür uygulanmadan sadece enjeksiyon yoluyla gerçekleştirilen ufak dokunuşlarla daha genç ve estetik açıdan daha tatmin edici bir görünüme kavuşması amacıyla hem kadınlara hem erkeklere uygulanabilir.

Çene şeklinin yüz şekliyle uyumlu bir görünüme sahip olması, yüzde güçlü bir çizgiye sahip olmayı sağlar. Bu nedenle jawline dolgusuna sıklıkla başvurulur. Jawline dolgusunun uygulanmasıyla birlikte çene hatları belirginleşir ve yüz profilinin daha güçlü bir görünüme kavuşması mümkün olur. Bunun temel nedeni, yüzdeki altın oranın aslında çene yapısıyla bağlantılı olmasıdır.

Jawline Dolgunun Uygulama Alanları Son Derece Çeşitlidir

Jawline dolgunun temel kullanım alanı, çenenin duruşundaki şekil sorunlarının düzeltilmesidir. Çenedeki duruş bozukluklarının jawline dolgu ile giderilmesi sayesinde daha net bir çene hattı ortaya çıkar. Jawline dolgu aynı zamanda çene hattını yüz hattıyla doğru orantılı olacak şekilde belirginleştirmeyi sağlar. Çenenin yüzle uyumlu hale getirilmesi sonucunda hastanın yüzünde daha estetik bir görünüm oluşur.

Çenedeki hacim eksikliklerini gidermek ve çene ucunu yüz boyuna uygun olacak şekilde uzatmak için de jawline dolgudan faydalanılabilir. Çene ucu yüz boyuyla orantılı olacak şekilde uzatılınca yüzdeki görünümün düzeltilmesi mümkün olur. Ayrıca çenedeki asimetrik şekli düzeltmek için jawline dolgusuna başvurulabilir. Çenedeki şekil bozukluklarını gidermek daha estetik bir görünüm elde etmeyi, buna bağlı olarak kişinin öz güveninin tazelenmesini sağlar.

Jawline Dolgu Nasıl Yapılır?

Jawline dolgusu uygulama kararı hasta özelinde yapılan değerlendirmelerden sonra verilir. Bu süreçte hastanın uygulanacak işleme karşı bir alerjik reaksiyonu olup olmadığı öğrenilir. Ayrıca jawline dolgusu süreci, sonrası ve elde edilecek sonuçların kalıcı olmadığı bilgisi hastayla paylaşılır. Uygulamaya başlanmadan önce yüz hatlarına ve elde edilmek istenen sonuca göre enjeksiyon noktaları ve uygulanacak doz belirlenir. Hedef bölgeye lokal anestezik krem sürülerek etki etmesi beklenir. Uygulama bölgesinde uyuşma etkisi ortaya çıkınca dolgu maddesi ince uçlu enjektörler yardımıyla önceden belirlenen noktalara enjekte edilir.

Jawline dolgusu genellikle 15 ila 30 dakika içerisinde tamamlanır. Uygulama tamamlandıktan 30 dakika sonra hasta günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. Diğer dolgu tedavilerinde olduğu gibi jawline dolgusundan sonra da uygulama bölgesinde hafif bir şişlik, kızarıklık ve morarma görülmesi söz konusu olabilir. Hafif ve geçici olan bu etkiler genellikle 2 ila 3 gün içinde kendiliğinden ortadan kalkar. Jawline dolgusunu takip eden birkaç gün boyunca banyo, hamam ve sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durulması önerilir.

Jawline Dolgunun Kalıcılığı Ne Kadar?

Jawline dolgunun kalıcılığı hastanın çene yapısı, metabolizması, enjekte edilen doz ve kullanılan dolgu maddesinin kalitesi gibi unsurlara bağlı olarak genellikle 12 ila 18 ay arasında değişiklik gösterir. Ayrıca uygulamanın yapıldığı bölge, cilt alt yapısı, daha önce kaç kez sağlıklı bir dolgu işlemi gördüğü ve kişinin yaşı gibi unsurlar jawline dolgunun kalıcılığını etkiler.

jawline dolgusu fiyatları

Jawline Dolgusu Neden Yapılır?

Jawline dolgu tedavisi çene kısmınının daha net bir hatta sahip olmasını ya da bu kısımda bulunan kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanır. Jawline dolgusu yapıldıktan sonra hastanın yüzü daha estetik bir görünüm kazanır. Çene kısmında bulunan çizgilenmeler ve kırışıklıklar da dolgu tedavisiyle ortadan kaldırılabilir. Ayrıca çene kısmı çok ince ya da çökük bir yapıya sahip olan kişilerin bu sorunlarını gidermek için jawline dolgusuna başvurulabilir.

Jawline Dolgu Sırasında Kullanılan Dolgu Maddeleri Nelerdir?

Jawline dolgu, çene hattının daha belirgin bir hale ve yüz hatlarının daha çekici bir hale getirilmesi amacıyla sıklıkla kullanılan bir medikal estetik prosedürdür. Jawline dolgu tedavisi kapsamında kullanılan dolgu maddeleri, çene hattının desteklenmesi ve şekillendirilmesi için özel olarak formüle edilmiştir.

Jawline dolgu prosedürü sırasında genellikle hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Hyaluronik asit insan vücudunda doğal olarak bulunan ve suyu bağlama özelliğiyle öne çıkan temel bir bileşiktir. Hyaluronik asit bazlı dolgular bu özellik sayesinde cilt altındaki su tutulumunu artırır, çene hattının daha belirgin bir hale gelmesini, yüz hatlarının daha genç ve sıkı görünmesini sağlar.

Diğer yandan jawline dolgu prosedürü sırasında farklı marka ve türlerde hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinin kullanılması söz konusu olabilir. Uygulama sırasında kullanılacak olan dolgu maddeleri; hasta özelinde cilt tipine, ihtiyaçlara, beklentilere, çene yapısına ve uygulamayı yapacak olan doktorun tercihlerine göre belirlenir.

Jawline Dolgu Kimlere Uygulanır?

Yüz şeklinin daha iyi bir görünüme sahip olmasını isteyen herkes jawline dolgusu için aday olarak kabuk edilir. Ancak prosedüre uygunluk kararı yapılan değerlendirmelerin ardından hasta özelinde verilir. Erkekler daha keskin ve belirgin çene hatlarına, kadınlar ise daha yumuşak ancak belirgin çene hatlarına sahip olmak için jawline dolgu yaptırmayı tercih edebilirler. Çene hatlarının belirginleştirilmesini ve çene yapılarının düzeltilmesini isteyen kişiler jawline dolgusu ile tatmin edici sonuçlara ulaşabilirler.

Tüm bunların yanı sıra yaş almayla birlikte cilt hacminde ve elastikiyetinde kayıplar yaşayan kişiler için jawline dolgusu etkili çözümler sunabilir. Ancak jawline dolgunun cilt hastalıkları, cilt enfeksiyonları ya da belirli tıbbi sorunları olan kişiler için uygun olmayabileceği gerçeği göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle jawline dolgu tedavisinden önce hastanın sağlık geçmişi titizlikle değerlendirilmelidir.

Jawline Dolgu İçin Yaş Sınırı Var mı?

Jawline çene dolgusu genellikle 18 yaşın üzerindeki kişilere uygulanmakta olup bir üst yaş sınırından söz edilemez. Ancak 18 yaşının üzerindeki herkese jawline dolgusu uygulanamayabilir. Bu konuda karar hasta özelinde yapılan değerlendirmelerden sonra verilir.

Jawline dolgusu genellikle daha genç bir görünüm elde etmek ya da yaş almayla birlikte ortaya çıkan hacim kaybını gidermek isteyen orta ya da ileri yaş grubundaki kişilere uygulanır. Bununla birlikte gençler ve genç yetişkinler de genellikle çene hattına belirginlik kazandırmak ya da yüzün genel şeklini iyileştirmek için jawline dolgusu yaptırmayı tercih edebilirler.

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Bir yanıt yazın

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?