0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Lipoliz Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Lipoliz Hangi Amaçlarla Kullanılır

Lokal bir zayıflatma yöntemi olan lipoliz, bölgesel yağ eritme uygulamasıdır. Soyadan elde edilen fosfatidil kolin içeren lipolizde ayrıca; linoleik, oleik vb. asitlerle hazırlanan bileşenler bulunmaktadır. Doku canlandırıcı ve kan akışını arttırıcı bir dizi etki de içeren lipoliz, sert, yumuşak, sarsık giderme ya da fitleştirme amaçlarına özel olarak hazırlanabilmektedir. Kısacası, hastaya uygun bir şekilde hazırlanan lipoliz, içerisinde yer ala bileşenlerle kişiye özel olarak uygulanmaktadır. Yağ hücresi zarının akışkanlığını ve geçirgenliğini arttırarak, ipidik bileşimin hücre dışına çıkışını zorlaştıran lipoliz, yağ hücrelerini normal boyutlara getirmekte ve hatta onları yok etmektedir.

Lipoliz Neden Uygulanmalıdır?

Yağlanmaya bağlı şekil bozuklukları, selülit, jinekomasti, lipom ya da göz etrafındaki yağların giderilmesinde kullanılabilen lipoliz, aynı zamanda cerrahi müdahaleler sonucunda yağların çekilmesinin ardından ortaya çıkabilen şekilsel bozulmaların da tedavisinde uygulanabilmektedir. Çoğunlukla selülit tedavisi amacıyla başvurulan lipoliz, portakal kabuğu görünümünü gidermede oldukça etkilidir.

Vücutta fazla olan ve belirli bölgelerde istenmeyen yağlanma sorunlarına yol açan yağları dışarı atmada oldukça etkili olan lipoliz tedavisi, birçok bölgeye uygulanabilmektedir. Lipoliz tedavisi uygulanabilen belli başlı bölgeler şunlardır;

 •       Çene altı
 •       Gözaltı torbaları
 •       Koltuk altı bölgesi
 •       Kollar
 •       Karın/bel
 •       Kalçalar
 •       Basenler
 •       Bacak bölgeleri

Lipoliz Tedavisi Nasıl Belirlenir ve Etkisi Nasıl Gözlemlenmektedir?

Lipoliz, ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem sırasında herhangi bir cerrahi müdahalede bulunulmamaktadır. Aynı zamanda bu tedavi yöntemi kişiye özel bir şekilde tertip edilerek uygulanmaktadır. Daha açıklayıcı olabilmek adına, lipoliz tedavisi öncesinde nasıl bir uygulama yapılmasına karar verebilmek için uzmanlar şu detayların belirlenmesinin ardından harekete geçmektedir;

 •       Kilo
 •       Boy
 •       Yaş
 •       Vücut yağ oranı

Bu koşulların göz önüne alınmasının ardından ve hastada herhangi bir sorun teşkil edecek problemin olmaması durumunda, lipoliz tedavisi başlatılmaktadır. Sorunlu bölgelerin giderilmesi adına uygulanan bu yöntem, genellikle 2 ila 4 seans sürmektedir. Bu süreç içerisinde de 2. seansın ardından %80’lik bir iyileşme gözle görülür şekilde kendini belli etmektedir. Uygulama gerçekleştirilen her seansın ardından, vücutta doğal yollarla çözülmesi uzun sürebilecek ya da çözülemeyen yağlar kendini sıfırlamaktadır.

Lipoliz tedavisi uygulaması 2 ila 4 hafta kadar sürse de tam bir verim alabilmek adına, süreç sonrasındaki zaman dilimi gözlemlenmelidir. Zira, bu tedavi yönteminin ardından geçen 3 ila 6 haftalık süreç içerisinde tam anlamlı bir etkiden söz edilebilmektedir. Her ne kadar tedavi seansları sırasında etkiler gözlemlenebilir olsa da uzmanlar genellikle 6. haftaya kadar beklenilmesi gerektiğini söylemektedir.

Lipoliz Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Lipoliz tedavisi uygulamasına başlanmadan önce uzman hekimler, hastaya özgü bilgileri alarak kişisel bir tedavi yöntemi belirlemektedir. Kişinin boyuna, kilosuna ve yaşına göre değişiklik gösteren bu tedavi yöntemi, belirli seanslar sonrasında sonuca erdirilmektedir. Peki bu tedavi nasıl uygulanmaktadır.

Lipoliz tedavisi uygulaması gerçekleştirilecek olan kişiye özgü bileşenlerin hazırlanmasının ardından uygulama yapılacak bölge ilk önce soğutucu spreyler yardımıyla uyuşturulmaktadır. Daha sonrasında uzman doktor, ince uçlu enjektör yardımıyla PPC enjeksiyonu uygulaması gerçekleştirir. Bu işlemin akabinde kızarıklık, morluk, kaşıntı ya da hafif bir yanma hissi baş gösterebilmektedir. Aynı zamanda uygulamanın gerçekleşmesinin ardından geçici bir ödem etkisi de görülebilmektedir. Fakat, bu şikayetler 1 ila 2 gün içerisinde tamamen ortadan kalkmakta ve uygulamanın gerçekleştirildiği kişide herhangi bir sorun kalmamaktadır.

Lipoliz Tedavisinin Uygulanması Sakıncalı Mıdır?

Lipoliz tedavisi sırasında herhangi bir sağlıksal sorun teşkil edecek problemler ortaya çıkmamaktadır. Zira, lipoliz tamamen doğadan elde edilen soya fasulyesinden çıkarılan ve insan vücudundan PPC’den yapılmaktadır. Yağ metabolizmasında önemli bir görev üstlenen PPC, yalnızca lipoliz tedavisinde de tıp maksatlı kullanılmamaktadır. PPC, tıp alanındaki birçok tedavi yönteminde kullanılan başlıca bileşenler arasında yer almaktadır.

Katı yağın çözülmesini sağlamada oldukça etkili olan PPC, etkileri sayesinde bölgesel yağlanma problemlerinin daha hızlı bir şekilde olumlu yönde sonuçlandırılmasını sağlamaktadır. PPC’nin bu özelliği sayesinde, yağ hücreleri kolaylıkla parçalanır ve vücuttan atılmaktadır. Kısacası, vücutta istenmeyen yağları doğal bir şekilde uzaklaştıran PPC, lipolizin uygulandığı bölgeye herhangi bir zarar vermemektedir.

Lipoliz Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her tedavi yönteminde olduğu gibi lipoliz uygulamasının ardından da uzman doktor belirli direktifleri hastalarına vermektedir. Mutlaka uyulması tavsiye edilen bu direktifler, uygulama etkisini arttırmakta ve şüphesiz iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Doktorlar tarafından mutlaka uyulması gereken direktifler ya da yapılmaması gerekenler şunlardır:

 •       Tedavi süreci boyunca alkol ve sigara tüketiminden tamamen uzak durulmalıdır.
 •       Doktorun belirlediği ağrı kesiciler dışında başka ilaçların kullanılması kesinlikle yasaktır. Lakin, kişinin halihazırda başka bir rahatsızlığı sebebiyle kullanması zorunlu ilaçları bulunuyorsa, bunları mutlaka doktoruna bildirmelidir.
 •       Solaryum, hamam, sauna ya da güneş banyosu gibi aktivitelere bir süre ara verilmelidir.
 •       Her gün en az bir saat tempolu yürüyüş yapılmalıdır.

 

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Bir yanıt yazın

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?