0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Masseter Botoks Fiyatları

masseter botoks fiyatları

Masseter botoks diğer medikal estetik prosedürler gibi kişi özelinde ihtiyaçlara göre planlanan ve uygulanan, diğer bir deyişle özelleştirilebilen bir yöntemdir. Bu nedenle masseter botoks fiyatları konusunda spesifik bir fiyat vermek söz konusu olmaz. Masseter botoks fiyatları her hasta özelinde yapılacak uygulamanın kapsamına, hangi marka ürün enjekte edildiğine, enjekte edilen ürünün dozuna, uygulamayı yapacak doktorun ya da kliniğin fiyat politikasına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, mutlaka alanında uzman ve deneyimli bir doktora muayene olunması ve muayene sonrasında fiyat bilgisi alınması önerilir.

Masseter Botoks Neden Yapılır?

Botoks günümüzde estetik başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Botoks tedavisinin temelinde, hedef bölgeye Clostridium Botulinum bakterisinden elde edilen maddenin enjekte edilmesi yer alır. Masseter botoks yalnızca daha iyi bir estetik görünüme sahip olmak için değil aynı zamanda bazı sağlık sorunlarının giderilmesi amacıyla da uygulanabilen bir medikal estetik prosedürdür. Çene botoksu olarak da bilinen prosedürden, çenenin iki yanında konumlanan ve çeşitli nedenlere bağlı olarak zaman içinde büyüyen masseter kasının sebep olduğu bazı olumsuzlukları gidermek amacıyla faydalanılabilir.

Masseter botoksu çoğunlukla masseter kasındaki büyümeyi ve Bruksizm sorunlarını giderme amacıyla uygulanır. Kişi sürekli olarak sert besinleri çiğnerse, bir süre sonra masseter kası büyür. Masseter kasının büyümesine neden olan diğer etken ise stres kaynaklı olarak diş sıkılması ve gıcırdatılmasıdır. Masseter kasında büyümeye neden olan en önemli etkenlerden biri bruksizmdir. V-line olarak anılan bölgeye masseter botoks tedavisinin uygulanmasıyla birlikte dışarıdan görülen bozukluk tedavi edilebilir. Tüm bu bilgiler ışığında masseter botoksun geniş kullanım alanıyla dikkat çeken popüler bir medikal estetik prosedür olduğunu söylemek mümkündür.

Masseter Botoks Ne İşe Yarar?

Masseter botoks tedavisi, hedef bölgedeki mevcut bozukluğu giderme amacıyla uygulanan bir medikal estetik prosedürdür. Masseter kasının büyümesi çok ciddi bir sorun olmasa da, normalden fazla büyümeye bağlı olarak bölgenin görünümü bozulabilir. Çenede yanlara doğru genişleme olması sonucunda yüz şekli kareyi andıran bir görünüm kazanabilir. Bu tür sorunlar, aynı zamanda beraberinde bazı sağlık sorunlarını da getirebilir. Kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bu durumu ortadan kaldırmak için yapılması gereken masseter botoks tedavisinin uygulanmasıdır.

Unutulmaması gereken masseter botoks tedavisinde temel amacın kişinin fiziksel görünümünü iyileştirmek değil, yaşam kalitesini artırmak olduğudur. Masseter botoks özellikle uyku sırasında yaşanan diş sıkma ve diş gıcırdatma sorununu gidermeyi sağlayan etkili bir yöntem olarak kabul edilir.

Masseter Botoks Sonrası İyileşme Ne Kadar Sürer?

Masseter botoks tedavisinden sonra hastanın özel bir iyileşme sürecine gereksinimi yoktur. Masseter botoks tedavisi kapsamında herhangi bir cerrahi kesi uygulanmadığı için iyileşmesi gereken bir yara da olmaz. Bununla birlikte enjeksiyona bağlı olarak iğne giriş yerlerinde nokta büyüklüğünde hafif şişlikler ya da hafif kızarıklıklar meydana gelmesi olasıdır.

Bu belirtiler enjeksiyon nedeniyle son derece doğal bir durum olup herhangi bir müdahale gerekmeksizin genellikle birkaç saat içerisinde kendiliğinden düzelir. Bu süreçte hastanın konforunu artırmak için belirli aralıklarla ve nazikçe soğuk kompres yapılması önerilir. Ayrıca hasta tedavinin uygulandığı erken dönemde enjeksiyon bölgesine dokunmamaya ve bölgeyi ovuşturmamaya özen göstermelidir.

Masseter Botoks Sonrası Beslenme Nasıl Olmalı?

Masseter botoks tedavisinden sonra hastanın özel bir diyet uygulaması gerekmez. Bununla birlikte beslenme sırasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir. Bunların başında masseter botoks tedavisini izleyen ilk 12 saat boyunca sert gıdaların çiğnenmemesi gelir. Ayrıca tedavinin uygulandığı gün sıvı ya da püre tarzı besinler tüketilmeli, bu sayede fazla çiğneme gerekliliği ortadan kaldırılmalıdır. Tedavi sonrası erken dönemde sakız çiğnenmesi, fazla miktarda çerez ve sert et ürünleri tüketilmesi yoğun çiğneme hareketlerine, buna bağlı olarak çene kaslarının yeniden kalınlaşmasına neden olabilir.

masseter botoks fiyatları

Masseter Botoks Hangi Sıklıkla Uygulanabilir?

Masseter botoks tedavisinin etki süresi kişinin metabolizma hızı ve enjekte edilen doz gibi bazı faktörlere bağlı olmakla birlikte ortalama 4 ila 6 ay arasında değişir. Masseter botoks tedavisinin sağladığı etkinin korunması için tedavinin ortalama 4 ila 6 ay arayla tekrarlanması önerilir. Bununla birlikte genellikle düzenli olarak uygulanan 3 masseter botoks enjeksiyonundan sonra tedavinin etki süresi uzar ve masseter botoks tedavisinin daha uzun aralıklarla tekrarlanması yeterli olur.

Masseter Botoks Kalıcı mı?

Masseter botoks kalıcı değildir. Tedavinin etkisi genellikle 1 hafta içinde görülmeye başlar ve istene sonuçlar ortalama 6 hafta içinde elde edilir. Ancak masseter botoksun etkisi diğer botoks tedavileri gibi geçicidir ve kalıcılığını 4 ila 6 ay korur. Bu sürenin sonunda hastanın talep etmesi ve doktorun uygun görmesi halinde masseter botoks yenilenebilir. Tedavinin düzenli olarak uygulanması halinde masseter kası zayıflayabilir ve tedavinin daha uzun aralıklarla yapılması söz konusu olabilir.

Masseter Botoks Hangi Durumlarda Uygulanır?

Masseter kasının aşırı aktivitesine bağlı olarak yüzün alt bölgesinde meydana gelen köşeli formu ya da asimetriyi giderme amacıyla masseter botoks tedavisi uygulanabilir. Gün içinde ya da gece uykuda dişlerin sıkılmasıyla karakterize bruksizm sorununu gidermek için masseter botoks prosedürüne başvurulabilir.

Masseter kasının aşırı kullanımı bruksizme, buna bağlı olarak dişlerde aşınmaya, çatlamaya ve kırılmaya yol açabilir. Masseter kasındaki büyüme sonucu baş ağrısı ve migren ataklarının tetiklenmesi gibi sorunlar yaşanabilir. Masseter botoks bu tür durumlarda etkili bir tedavi yöntemi olarak sıklıkla tercih edilir. Ayrıca yüze “V” şeklini kazandırmak ve yüzün daha ince bir görünüm almasını sağlamak için masseter botoks tedavisinden faydalanılması gündeme gelebilir.

Masseter Botoks Kimler İçin Uygundur?

Pratik, ağrısız ve konforlu bir medikal estetik prosedür olan masseter botoks tedavisi kişinin ideal bir çene yapısına sahip olmasını sağlamak için uygulanabilir. Masseter botoks enjeksiyonu sayesinde kadınlar daha çekici ve estetik görünümlü bir çene hattına kavuşabilir. Yüzün yeniden şekillendirilmesine katkıda bulunan masseter botoks tedavisi kadınlar ve erkekler özelinde ayrı planlanmalıdır. Bunun nedeni kadınların genellikle ince yüz hatlarını, erkeklerin ise kare yüz hatlarını ve daha güçlü bir ifadeye sahip olmayı tercih etmesidir.

Masseter botoks tedavisi çenesinin şekliyle ilgili memnuniyetsizlikleri olan ve botoks tedavisi uygulanmasına engel bir sağlık sorunu olmayan kişilere sıklıkla uygulanır. Çene çizgisinde belirsizlik olan, çenesindeki genişlik kas kütlesine bağlı olarak ortaya çıkan, kilo vermesine karşın yüzü yuvarlak ya da daha kare görünümünü koruyan kişilerin yanı sıra bruksizm sorunu nedeniyle yaşam kalitesi olumsuz yönde etkilenen kişiler masseter botoks tedavisi için uygun adaylar olarak kabul edilirler.

Hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, pıhtılaşma bozukluğu yaşayanlara, genel sağlık durumu botoks tedavisi için uygun olmayanlara ve Botulinum toksine karşı alerjik reaksiyon geliştirenlere masseter botoks yapılamaz.

Masseter botoks tedavisinden önce uygulama bölgesine lokal anestezik etkili krem uygulandığı ve bölgenin uyuşması sağlandığı için hastanın enjeksiyon sırasında acı ya da ağrı hissetmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle prosedür son derece konforludur.

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Bir yanıt yazın

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?