0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç Mezoterapisi Nedir Nasıl Yapılır

Alanında uzman kişiler tarafından ameliyatsız yapılan kozmetik bir tedavi tekniği olan saç mezoterapisi, minerallerin ve vitaminlerin kıl köklerini beslemesi adına uygulanmaktadır. Seanslar halinde ilerleyen bu tedavi tekniği, saç çıkışını yani uzamasını destekleyici bir özelliği bulunduğu gibi, kıl köklerinin güçlenmesine de yol açmaktadır.

Saç mezoterapisi, saç köklerinin güçlenmesini ve kılların daha hızlı uzamasını sağlamak adına yapılan ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, bir enjeksiyon yardımıyla yapılmaktadır. Uygulanacak olan kişinin saç bölgesinde yer alan dökülme vb. gibi sorunları gidermek adına yapılan saç mezoterapisi, belli başlı bileşenleri içerisinde bulundurmaktadır. Saçların güçlenmesi adına büyük destek sağlayan bu bileşenler arasında özellikle B grubu vitaminler, çinko, bakır, hyaluronik asit, amino asitler, koenzimler gibi büyümeye yol açacak çeşitli vitamin ve mineraller yer almaktadır.

Hastanın yaşadığı saç ve saç derisi sorunlarının önüne geçmek adına uygulanan saç mezoterapisi, seanslar halinde yapılan bir tedavidir. Etkili bir sonuç alınabilmek adına birden fazla kez bu tedavi tekniğinin uygulanması gerekmektedir. Düzenli seanslar sonucunda kişilerin saç ve saç derisinde oluşan sorunların gözle görülür bir şekilde giderildiği de saptanmaktadır.

Saç Mezoterapisi Etkili Midir?

Saçları güçlendirmeye ve uzatmaya yarayan birçok mineral ve vitamini içerisinde bulunduran saç mezoterapisi, eğer düzenli bir şekilde uzman kişiler tarafından uygulandığı takdirde saçlarda güçlenmeye ve uzamaya yol açmaktadır. Özellikle içerisindeki b grubu vitaminler, amino asitler, çinko ve bakır gibi elementler sayesinde saç ve saç derisi üzerinde oldukça etki gösteren bu tedavi tekniği, ameliyatsız bir şekilde saç uzatma ve güçlendirmede en etkili yöntemler arasında başı çekmektedir.

Kişilerin zaman zaman yaşadıkları ve hatta kronik bir soruna dönüşen kepekler, bölgesel kelleşmeler ve ince saç sorunları gibi problemleri gidermede oldukça etkili olan saç mezoterapisi, tüm bunların önüne geçebildiği gibi ameliyatsız bir şekilde saç köklerini yeniden de canlandırabilmektedir. Yeni saç oluşumunu da sağlayan bu tedavi tekniği, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak, saçların eskisine nazaran daha da güçlü olmasını sağlamaktadır. Uzman hekimler tarafından diğer ameliyatlı yöntemlere göre sıklıkla önerilen saç mezoterapisi, sorun yaşayan kişilerin saç ve saç derisinde ortaya çıkan her türlü sorunla baş etmeleri ve daha sağlıklı, daha gür saçlara ulaşmanın birincil yolu olarak tavsiye edilmektedir.

Saç Mezoterapisi Uygulaması Nasıl Uygulanmaktadır?

Saçlarında dökülme, kepeklenme ya da bölgesel kelleşme yaşayan kişilerin yaptırabildiği gibi tümüyle saç ve saç derisinde sıkıntı yaşayanların da uygulattırabildiği saç mezoterapisi, ameliyatsız bir tedavi tekniğidir. Bu teknik, alanında uzman kişiler tarafından belirli seanslar içerisinde düzenli olarak kişide sorunlu olan bölgeye enjeksiyon yöntemiyle uygulanmaktadır. Peki saç mezoterapisi tekniği nasıl yapılmaktadır?

Bu tekniği uygulayan uzman hekimler, saç kökünün ihtiyacı olan bileşenleri küçük iğneler yardımıyla saç derisinin 2 ila 4 milimetre altına enjekte etmektedir. Bu işlemin hemen akabinde, saç derisinin altındaki kan dolaşımının hızlanması gözlemlenmektedir. Böylelikle saç köklerine daha temiz ve daha hızlı kan gitmektedir. Bu da yeni saç hücrelerinin oluşmasını sağlamakta ya da var olan saçların kuvvetlenmesine sebep olmaktadır.

Saç mezoterapisi tedavisi uygulanmadan önce belli başlı aşamalar tamamlanmaktadır. Bu tedavi tekniğinden hemen önce, hastanın saç derisine buhar banyosu yapılmaktadır. Bu işlemin asıl sebebi o alana daha kolay enjekte yapılabilmesi ve deri üzerindeki tüm hücrelerin açık olması sağlanmaktadır.

Kişiye ve saç derisine özel olarak uygulanan bir yöntem olan saç mezoterapisi, uzman hekimlerin belirlediği şartlarda ve uygulama yöntemleriyle yapılmaktadır. Saç derisini muayene eden uzman, gerekli olan bileşenlerin saça aktarılmasına karar verebilmektedir.

Saç Mezoterapisi Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Kişinin ameliyatsız bir şekilde saç ve saç derisi sorunlarını gidermede en etkili yöntemlerden biri olan saç mezoterapisi, beraberinde birçok avantajı getirmektedir. Kısacası, saç derisi altındaki kan dolaşımını etkileyerek, saç ve saç derisinin güçlendirilmesine yol açan bu tedavi tekniği, bu özelliğinin dışında birçok olumlu şeye yol açmaktadır.

Saç mezoterapisi tedavisinin avantajları:

  •       Bu tekniğin en önemli avantajı ameliyatsız olmasıdır.
  •       Oldukça kolay uygulanabilen bir yöntem olan bu tedavi tekniğinde komplikasyon riski oldukça düşüktür.
  •       Bu tedavinin ardından dışarıdan bakıldığında herhangi bir operasyon izi vb. görülmemektedir. Cerrahi müdahalelere nazaran, saç mezoterapisi uygulaması yaptıran kişide herhangi bir müdahale izinin bulunması oldukça güçtür.
  •       Saç mezoterapisinin beraberinde getirdiği en büyük avantajlardan biri de saç tıraşlanmasına ihtiyaç duymamasıdır.

Saç Mezoterapisi Tedavisi Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Saç mezoterapisi tedavisi, seanslar halinde ilerleyen ameliyatsız bir tekniktir. Bu tekniğin uygulanması sırasında peşi sıra devam eden seanslar sonrasında kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Kısacası, bu tedavi tekniğini herhangi bir istirahat vb. gibi izin alınması gereken durumlara yol açmamaktadır.

Saç Mezoterapisi Tedavisinin Ardından Ne Kadar Sürede Etki Gösterir?

Saç mezoterapisi, kişinin saç ve saç derisine özgü bir şekilde uzman hekimlerin kararına bağlı olarak birden fazla kez düzenlenen seans tekniğiyle uygulanmaktadır. Kişiye göre uzayıp kısalabilen bu seanslar, genellikle 4. ya da 5. seansın ardından sonuç vermeye başlamaktadır.

Saç Mezoterapisi Tedavisi Kaç Seansta Sonuçlanmaktadır?

Uzman hekimlerin belirlediği standartlar dahilinde uygulanan bir tedavi yöntemi olan saç mezoterapisi, birden fazla seans ile sonuçlandırılmaktadır. Her ne kadar kişiye göre değişiklik gösterse de bir saç mezoterapisi genellikle 7 ila 11. seans aralığında son bulmaktadır.

 

 

 

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Bir yanıt yazın

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?