0 544 450 83 30 [email protected] Pzt - Cts: 10:00 - 19:00

Dudak Dolgusu Kalıcı Mı?

Dudak dolgusu hakkında bilinmesi gerekenler arasında yer alan bir husus bu işlemlerin kalıcı olup olmamasıdır. Dudak dolgusu kalıcı mı? gibi pek çok soru özellikle kadınlar tarafından merak edilmektedir. Dudak dolgusu sadece dudakları büyütmek için uygulanmamaktadır. Dudakları şekillendirmek, daha simetrik bir görünüm sağlamak ve daha canlı dudaklara sahip olmak için de dudak dolgusu işlemleri uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Çoğunlukla kadınlara uygulanan dudak dolgusu, erkeklere de belirli işlemlerle uygulanmaktadır. Abartıya kaçmadan, yüz hatlarına uygun şekilde tecrübeli ellerde yapılan bir dudak dolgusundan oldukça iyi sonuçlar alınabilir. Doğal görünümlü olan bir dudak dolgusu, kişiye daha çekici bir yüz profili kazandırmaktadır.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusunun kalıcı olup olmadığını ifade etmeden önce dudak dolgusu nedir bunu açıklamak gerekir. Dudak dolgusu, daha dolgun ve canlı görünümlü dudaklara sahip olmak için uygulanan bir işlemdir. Bu işlem ile ince dudakların dolgunlaştırılması mümkündür. Dudaklara hacim kazandırmak amacıyla yapılan dudak dolgusu ile dudakların iç kısmı ve çevresine dermal dolgular enjekte edilmek suretiyle uygulanmaktadır. Dudakların kontür hatlarının belirginleştirildiği bu yöntemde asimetrik bir durum var ise o problemde bu işlemle birlikte simetrik hale getirilmektedir. Ameliyatsız estetik uygulamalarından biri olan dudak dolgusu, kadınlar tarafından her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? Kim Tarafından Uygulanmalıdır?

Dudak dolgusu, ameliyatsız bir işlem olmasına rağmen işinin ehli kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir. Aksi halde son derece zararlı bir uygulama olabilir. İşinde uzman ve tecrübeli bir plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi hekimi, dermatolog ve medikal estetik doktorları tarafından uygulanması gereken bir işlemdir.

Dudak dolgusunda hangi malzeme kullanılıyor diye merak ediyor olabilirsiniz. Dudak dolgusu uygulaması estetik bir müdahale olup işlem sırasında kullanılan dolgu malzemesi ise hem doğal içeriğiyle pek çok kozmetik ve bakım ürünlerinde kullanılan hem de cilde hacim kazandırılmasıyla bilinen Hyalüronik asittir. Çapraz bağlı Hyalüronik asit içeren, yumuşak yapılı ve kalıcı olmayan dermal dolgular sıklıkla kullanılmaktadır.

Hyalüronik asit, dokuları onarabilir. Aynı zamanda cildinizi pürüzsüz hale getirebilen bir doğal üründür. Hyalüronik asit ile uygulanan dudak dolgusu işlemi ile ameliyatsız dudak estetiği yöntemleri arasında en hızlı çözüm alınmaktadır.

Dudak dolgusunda vücuda uygun ve kalıcılığı arttıran malzemeler enjekte edilmektedir. Hyalüronik asit içerikli kalıcı olmayan dudak dolgusu uygulaması için bu geçici dolgu malzemeleri kullanılarak işlem yapılmaktadır. Geçici ve kalıcı olarak farklı dolgular için çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Geçici bir dudak dolgusu ile de doğal görünümlü dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür.

Dudak dolgusu yapılırken yüz profiline uygun olacak şekilde dudak şekli belirlenmektedir. Ardından uygulama başlamadan en yarım saat önce acısız bir işlem olması için dudak çevresine anestezik krem sürülmektedir. Yeterince uyuşma olduktan sonra ise dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Bu enjekte aşaması ince uçlu bir iğne yardımıyla yapılmaktadır. Kısa sürede tamamlanan bu uygulama, oldukça acısız ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Dudak dolgusu işlemi, her kişiye aynı oranda ve dudağın aynı bölgesine uygulanan bir işlem değildir. Dudağın alt veya üst kısmındaki kırmızı bölgeye ya da kontur adı verilen alana uygulanmaktadır. Farklı tekniklerle uygulanan bu işlemin ardından kısa sürede dudakların hacmi artar ve dudaklarda dolgunlaşma meydana gelmektedir. İnce dudaklı bireylerde gözle görülür bir belirginleşme elde edilmektedir.

Dudak Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Dudak dolgusu çeşitleri nelerdir diye çevrenizden sıklıkla yanlış kanılar duymuş olabilirsiniz. Dudak dolgusunun kalıcılığının hiç olmadığına dair pek çok söylem bulunmaktadır. Ancak dudak dolgusu da diğer estetik uygulamaları gibi yöntemine ve kişiye göre değişim sağlayan bir uygulamadır.

Öncelikle dudak dolgusu, geçici ve kalıcı olarak iki çeşide ayrılmaktadır. Ayrıca uygulanan bu dudak dolgusu çeşitleri, dudaklarınıza verilmek istenen şekle göre farklı isimlere de sahiptir. Geçici dudak dolgusu işleminde; kısa süreliğine beklentiyi karşılamak amacıyla uygulama yapılmakta ve farklı dudak dolgusu malzemeleri kullanılmaktadır. Kalıcı dudak dolgusunda ise dudaklara silikon ile dolgunlaştırma işlemleri yapılmaktadır. Ancak dudak dolgusu işleminde Hyalüronik asit içerikli dolgu malzemesi daha çok tercih edilmektedir.

Dudak Dolgusu Kalıcı Bir Uygulama Mıdır?

Dudak dolgusu; dolgun görünüm, daha simetrik ve dikkat çekici bir yüz profili sunmaktadır. Doğal Hyalüronik asit ile uygulanan dudak dolgusu, sağlıklı ve güvenli bir uygulama olarak çok kişiye uygulanabilir. Ancak dudak dolgusu kalıcı bir uygulama değildir.

Dudak dolgusu uygulamalarındaki kalıcılık süresi uygulamadan uygulamaya göre değişebilmektedir. Ancak ortalama 1 yıllık kalıcılığı bulunmaktadır. Çünkü uygulama sırasında kullanılan Hyalüronik asit içerikli dolgu malzemesi zamanla vücut tarafından emilir ve dudaklar işlem öncesindeki haline geri döner. Bu sebeple uzun süre kullanım avantajı sağlayamaz. 1 yılın ardından dudak dolgusundan memnun kalan bireyler aynı işlemi tekrarlayabilir ve diledikleri dudak görünümüne kavuşabilir. 

Randevu Formu

İletişim Bilgilerimiz

Adres: Teşvikiye Mahallesi Teşvikiye Caddesi NO:28 Kat:3 Daire:4 Şişli / İstanbul

Telefon: +90 544 450 83 30

Mail: [email protected]

Çalışma Saatlerimiz

 

GünlerSaatler
Pazartesi10:00–19:00
Salı10:00–19:00
Çarşamba10:00–19:00
Perşembe10:00–19:00
Cuma10:00–19:00
Cumartesi10:00–19:00
PazarKapalı

 

Neredeyiz

Gönder
Merhabalar, sizlere nasıl yardımcı olabilirim?